Кіно вихідного дня: депутат Павлівської сільради розкрив подробиці Вільнянської саги

Кіно вихідного дня: депутат Павлівської сільради розкрив подробиці Вільнянської саги

Останні 3 роки населення Вільнянського району живе у стані постійної напруги. Фокус уваги прикутий до Павлівської громади, яка одностайно вирішила відстоювати власні інтереси та «відлучити від годівниці» зацікавлених персоналій.

До редакції видання «Факти Запоріжжя» звернувся депутат Павлівської сільської об’єднаної громади Анатолій Заховалко, щоб пролити світло на активну діяльність місцевої ініціативної групи. Але все по черзі.

Від початку створення об'єднаної Павлівської громади - депутати сільради перебували під щільним тиском деяких чиновників та активістів Вільнянського району. Адже на кону - великі гроші.

Так, дійсно мiськi та районнi чиновники  воліли приєднання Павлівської громади зі своїми родючими землями до території м. Вільнянськ, проте це возз'єднання мало б свої нюанси. Зокрема, всі надходження в бюджет від підприємств на території сільської громади спрямовувалися б на розв'язання питань виключно міста, бо більшість депутатів в місцевій раді представляло б саме Вільнянськ.

«Депутаты сельсовета посоветовались с громадой и решили, что присоединяться нам к городу Вольнянск, нам нет смысла. Поймите там 12 тыс. населения, здесь 5 тысяч; там 15 депутатов, у нас 5. Соответственно, наш депутатский корпус ничего не будет решать. Поэтому и было принято решение объединится с териториальной громадой с бывшей Кировской, Семеневской громадой и началась возня. Наша громада самая богатая в Вольнянском районе. Бюджет составляет около 20 млн грн», - коментує Анатолій Заховалко.

А тутешні мешканці добре пам’ятають ті часи, коли на території Павлівської громади вулиці освітлення не бачили, стан доріг бажав залишатися кращим, коли не проводилися ремонти школи, медичного закладу, сільського клубу народної творчості, не працювали підприємства у сфері комунального господарства.

А бути «сірим згустком» у Вільнянську жителі громади не забажали. На сьогодні рішуче волевиявлення довело, що створені умови життя в селах громади значно покращилися: розвиваються комунальні установи й інфраструктура, з'являються нові підприємства і робочі місця, збільшується місцевий бюджет.

Однак, це «не грає на руку» деяким персоналіям району. Тому і створювалися різноманітні ініціативні групи, які протистояли роботі Павлівської сільради. Яскравим прикладом для цього є утворення ГО «Вольтерра».

«Для общественности ничего полезного они не сделали за все 5 лет. Их деятельность заключается в постоянном устраивании склоков, давления на сельсовет, на жителей. Я знаю с Беляевки ушел человек с их группы, потому что там коррупционные схемы, интересы определенных лиц лобируют. От них ничего позитивного общественность не увидела. Для себя – они безусловно  хорошое сделали, денег заработали», - ділиться Анатолій Заховалко.

Також пан Анатолій зазначив, що деякі представники  ініціативної групи, зокрема депутатка райради Тетяна Плетень, погрожувала і вимагала грошової компенсації від власників земельних паїв, в розмірі до 1 мільйона гривень. Даний факт став предметом розгляду правоохоронних органів. Більше тут.

Так, обрану стратегію ініціативної групи «Вольтерра» –  закидування рiзними запитами та вимогами надавати сотнi сторiнок уточнень щодо здійснення законної діяльності органу місцевого самоврядування не було реалізовано. Адже Павлівська сільська рада повсякчас доводила законність та справедливість власних рішень, в результаті натепер громада має потужний економічний та соціальний потенціал.

Проте здаватися без бою, навіть після нокауту, місцеві активісти не збиралися. Так, з початку поточного року «вольтеррівці» перейшли від претензій до акцій, маніпулюючи громадською думкою.

У січні цього року відбулися мітинги в будівлі ради, були здійснені спроби зриву засідань сесій, вдавалися до особистого тиску на депутатів. З боку сільради були звернення і до правоохоронних органів щодо незаконних дій представників «Вольтерри». Поліція почала розслідування, опитування учасників і свідків. Тож, азарт у керівників групи дещо ущух. І вони знайшли інший спосіб чинити опір сільраді – продукувати власні кінострічки.

Даний серіал має купу сезонів. Головні герої – місцеві мешканці, які потрапили під вплив діяльності даної організації. Є в «гуртку самодіяльності» і режисери, які пишуть сценарії та роздають ролі. Проте, хто ж є продюсером Вільнянського сиквелу? 

«Сейчас они стоят в сторонке и ничего не делают на прямую. Кого-то накрутят, чтобы спровоцировать. На сессии привозят агресивно настроенных людей», - коментує Анатолій Заховалко.

Яскравим прикладом цього слугує останній інцидент під час сесії, який стався 29 березня в с. Павлівці. Так, представники місцевого угрупування намагалися увірватися в зал, де проходило засідання, щоб вирішити замість депутатів - які питання їм можна розглядати, а які ні. Бронею слугували тутешні мешканці, які піддаються маніпуляціям ГО.

Внаслідок фізичного і психологічного насильства, в одного з депутатів сільради стався гіпертонічний криз і секретар ради Ірина Миколенко викликала бригаду швидкої медичної допомоги, а також представників поліції для відновлення роботи ради.

Депутат Анатолій Заховалко з глибокою вірою в серці сподівається, що невдовзі тероризм, який навіює дане місцеве угрупування, нарешті завершиться. Проте розуміє, що за мирне та спокійне життя Павлівської ОТГ ще доведеться поборотися… Продовження буде.

Актуально:

Депутати Вільнянської райради не підтримали ініціативну групу: Кривохатько та його поплічники пролетіли в «трубу»

Протистояння загострюється: як у Вільнянську лобіювали звільнення голови райадміністрації

Когда мы продали свою землю, мы отняли у своих арендаторов большой "кусок пирога": собственники паев Павловской ОТГ прокомментировали угрозы в свой адрес

Впливові противники: хто виступає проти забудови Біляївського комбінату

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі