Китайська компанія придбала 50% акцій запорізького "Мотор Січ"

Китайська компанія придбала 50% акцій запорізького 'Мотор Січ'

Голова “Укроборонпрому” Айварас Абромавічус підтвердив чутки, що за придбанням китайцями “Мотор Січі” в інтерв’ю “Економічній правді”.

За словами Абромавичуса китайська компанія Skyrizon вже придбала понад 50% акцій запорізького заводу Мотор Січ.

«Угода нам дісталася у спадок, акції приватного підприємства було придбано китайськими інвесторами», - підкреслив Абромавічус.

На питання про те, чим зайнятий Антимонопольний комітет, який повинен розглядати заявку на придбання акцій, Абромавічус відповів що АМКУ повинен прийняти рішення протягом найближчих двох місяців.

«- Ми проводимо аудит взаємин конструкторського бюро "Івченко прогрес" і "Мотор січі". Після закриття угоди зі зміни власника "Мотор січі" настануть взаємини нашого бюро з по суті китайським заводом "Мотор Січ».

Також голова Укроборонпрому побоюється що разом із придбанням акцій, китайці заволодіють і технологіями виготовлення гвинтокрилів.

«Ми хочемо домовитися з новими власниками про наші взаємини, вони хочуть підписати нові ліцензійні договори».

Тому Абромавічус вважає, що уряд повинен прийняти такий закон, як і в інших розвинених країнах, що при покупці іноземними інвесторами таких критично важливих підприємств держава повинна мати право вето.

Також, на питання журналістів про ймовірність покупки авіабудівного заводу для створення китайсько-російського важкого вертольота, Абромавічус відповів, що поки не може це коментувати.

“У нас є багато інформації по цій угоді і ще більше чуток. Давайте дочекаємося протягом двох місяців вердикту АМКУ і, я думаю, там все зійдеться “, — заявив глава” Укроборонпрому 

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі