Китайські інвестори запорізького «Мотор Січ» готують арбітраж проти України

Китайські інвестори запорізького «Мотор Січ» готують арбітраж проти України

Китайські інвестори з компанії Skyrizon, які викупили частину акцій «Мотор Січ» направили українському уряду повідомлення про намір почати міжнародний арбітраж проти України. Зараз відповідна претензія вже подана до Мін'юсту. Про це повідомив представник Skyrizon виданню УНІАН.

Інвестори заявляють про порушення Україною її міжнародних зобов'язань, закріплених в Угоді між урядом України та урядом КНР про заохочення і взаємний захист інвестицій.

Як відомо, китайські інвестори з Skyrizon у 2016 році придбали 56% акцій українського підприємства авіаційного моторобудування ПАТ «Мотор Січ». Однак на акції судом накладено арешт з ініціативи СБУ, а АМКУ не видає дозвіл на концентрацію.

Також інвестори вказують, що протягом 3-х років не скликаються загальні збори, не виплачуються дивіденди, акціонери не мають змоги впливати на дії менеджменту.

Збиток від ситуації, що склалася, китайські інвестори оцінюють у більш ніж $3,5 млрд. Представники Skyrizon закликають Україну почати з ними переговори й припинити дії органів української влади стосовно компанії  та його акціонерів. В іншому випадку китайські інвестори заявляють, що почнуть арбітражне провадження.

Нагадаємо, група компаній DCH бізнесмена Олександра Ярославського буде розвивати Мотор Січ спільно з китайською компанією Skyrizon Aircraft Holdings Limited. Про це повідомив бізнесмен на своїй сторінці у Фейсбук.

"Сегодня представители группы DCH Александра Ярославского достигли договоренности с китайскими инвесторами, представляющими Skyrizon Aircraft Holdings Limited. Обе стороны будут вести всестороннее сотрудничество, совместно осуществляя деятельность по развитию украинского авиастроения и, в частности, запорожской Мотор Cич", - йдеться у повідомлені.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі