Коли у Запоріжжі скасують трудові книжки?

Коли у Запоріжжі скасують трудові книжки?

Міністр Кабінету міністрів України Дмитро Дубілет, анонсував імовірне скасування трудових книжок в Україні у березня 2020-го. Про це він заявив у подкасті «Львы на джипе».

За його словами , він дуже чекає, коли трудові книжки відійдуть у минуле, як архаїзм.

«Сподіваюсь, що в лютому-березні ці книжки відійдуть у минуле… Для молодої аудиторії перетворяться на архаїзм, сподіваюсь.Тому що вони нікому не потрібні, насправді. Це ж те, чого за кордоном немає», — зазначив Дубілет.

Нещодавно, Уряд схвалив проект закону щодо переведення у цифровий формат  трудових книжок. Рішення Уряду дозволить скоротити бюрократичні процедури та оцифровувати процеси.

Міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Тимофій Милованов повідомляв  в Фейсбуці, що відтепер трудова книжка при прийнятті на роботу — не обов’язкова, а за бажанням працівника, також при звільненні – вона також видається, якщо була при прийомі на роботу.

«Уся необхідна інформація, яку раніше записували в трудовій книжці, буде в електронній формі в Державному реєстрі загальнообов'язкового державного соціального страхування, який формує та веде Пенсійний Фонд. В окремих випадках, копія наказу про звільнення буде підтвердженням про трудову діяльність працівника, зокрема:у разі поновлення на роботі, коли необхідна зміна формулювання причин звільнення; трудовий спір - порушення свого права (в тримісячний термін); у випадку незаконного засудження. Для уникнення упередженості роботодавця щодо працівника в момент гортання трудової книжки через запис про судимість».

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі