Колишній запорізький поліцейський разом з ексзасудженими вимагав с потерпілих гроші за викрадені речі

Колишній запорізький поліцейський разом з ексзасудженими вимагав с потерпілих гроші за викрадені речі

Київські оперативники розкрили масштабну шахрайську схему, причетний до якої був колишній запорізький поліцейський. Про це повідомляє Національна поліція.

Повідомляється, що мешканці Запоріжжя від 19 до 43 років, троє з яких – раніше судимі за вчинення злочинів майнового характеру, використовуючи інформацію з відомчих баз Нацполіції про вчинення злочинів майнового характеру, отриману незаконним шляхом. Схема полягала у тому, що зловмисники зв’язувалися з потерпілими та пропонували «викупити» вкрадені речі.

Після того як кияни, які стали жертвами грабежів, почали отримувати телефоні дзвінки з пропозицією викупити свої власні речі за певну грошову суму, співробітники внутрішньої безпеки вийшли на слід угрупування, інформатором якого був колишній співробітник Національної поліції Запоріжжя.

Шахраї вели свою діяльність не покидаючи місто, "питання" вирішували телефоном виключно у робочі години. У разі згоди зустрітися домовлялися про час та місце з найближчим розташуванням кількох банківських терміналів – для нібито повернення власникам їхніх речей. Однак на зустріч ніколи не з’являлися. Натомість зловмисники телефонували та повідомляли про зміну умов: перерахувати кошти на зазначений рахунок, «поки кур’єр з майном у дорозі», або хоча би сплатити аванс. Надалі – знищити чеки про банківські операції та чекати на вказівки. Перераховані гроші змовники отримували в банкоматах та ділили між всіма учасниками.

Наразі встановлено, що від рук шахраїв постраждали 12 осіб на суму 77 тисяч гривень. Експоліцейський за своє інформування, тільки за червень місяць отримав – 20, 5 тисяч гривень.

Під час санкціонованих обшуків за місцем проживання змовників виявлено та вилучено: готівку, мобільні термінали, сім-картки, комп’ютерну техніку, банківські картки та наркотичні засоби.

Аферистам загрожує ув’язнення на строк від п’яти до дванадцяти  років з конфіскацією майна

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі