Кому коронавірус, а кому мільйони в кишені: закупівля авто для сільських лікарів

Кому коронавірус, а кому мільйони в кишені: закупівля авто для сільських лікарів

Останні місяці питання фінансування закладів охорони здоров’я у нашій області стоїть дуже гостро. Спочатку заборгованість перед медиками по зарплаті, потім закриття тубдиспансерів, і на останнє - коронавірус. Населення стурбоване, чому при новій владі не вистачає грошей на охорону здоров’я, з яких причин життя громадян ставиться під загрозу?

Втім деякі посадовці, попри скрутне положення в країні, знайшли в цьому свої плюси. Нещодавно ми розповідали, що комунальною установою «Територіальне медичне об'єднання «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Запорізької обласної ради проводяться відкриті торги із закупівлі 16 автомобілів для лікарів, які працюють у сільській місцевості.

12 березня відбувся аукціон, за результатами якого переможцем відкритих торгів було визнано ТОВ «Адамант моторс Запоріжжя», з комерційною пропозицією 4 984 000 гривень. Учасник аукціону запропонував ціну нижчу за очікувану всього на 16 000 гривень, один автомобіль Renault Duster коштуватиме 499 000 гривень, тобто економія для держави склала 1 000 гривень на кожному авто.

Для уточнення запропонованої вартості автомобілів, ми звернулись за інформацією на сайт дилерського центру «Адамант моторс Запоріжжя». Так,   ми з’ясували, що автомобіль Renault Duster, 2019 року випуску, із бензиновим двигуном об’ємом 1,6 літра, стандарту Євро-6, комплектації Life  коштує 438 000 гривень, та ж сама модель 2020 року випуску коштує дещо дорожче 451 600 гривень, вартість автомобілів зазначена з урахуванням ПДВ.

Після цих торгів виникає питання: навіщо проводити такі аукціони?

Оскільки директор КУ «Територіальне медичне об'єднання «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Запорізької обласної ради, просто прийшов у автосалон переможця, розташований за адресою: м. Запоріжжя, вул. Брянська, 6, за 8 мільйонів гривень без «Прозоро», він зміг би придбати 18 автомобілів Renault Duster, 2019 року випуску, вартістю 438 000 кожен, ймовірно ще й отримав знижку, як оптовий покупець.

Виходить, після підписання договору, запорізькі медики отримують 16 автомобілів Renault Duster, замість 18 автомобілів.

Але куди поділись два Renault Duster? Хто поклав до кишені майже 1 мільйон гривень? Кому наступному з чиновників бабця пенсіонерка подарує позашляховик? У якому об’ємі керівництво області володіє ситуацією? Де реакція правоохоронних органів?

Якщо Вам відомі:

  • 1. факти порушення законів України посадовими особами;
  • 2. факти про корупційні схеми у державних органах, комунальних підприємствах та органів місцевого самоврядування;
  • 3. зловживання службовим становищем посадових осіб.

Звертайтесь до ГО "Справжні дії":

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі