Контроль карантину по селфі: як в Польщі перевіряють дотримання самоізоляції

Контроль карантину по селфі: як в Польщі перевіряють дотримання самоізоляції

Пандемія коронавірусу розповсюджується світом зі швидкістю звуку. Кількість інфікованих зростає й в Україні, наразі 669 хворих. Ні для кого не секрет, що  країни отримали неприємний «сюрприз» через міграцію туристів, які привозили з собою азійський вірус та згодом контактували з іншими особами ігноруючи двотижневу самоізоляцію.

Однак, держава досі не приймає кардинальних заходів щодо контролю прибулих мандрівників. Напевно, після Санжар можновладці не бачать доцільним розбивати подібні ізольовані «табори». Однак і співвітчизники не горять бажанням примусово сидіти у обсервації, яскравим підтвердженням тому стали туристи з Балі. Поки ми чекаємо чітких рекомендації, сусідня держава Польща, пішла у ногу з часом та розробила мобільний додаток «Домашній карантин».

Додаток повинні використовувати ті, хто прибув з-за кордону і знаходиться на 14-денному карантині. Час від часу їм необхідно буде робити селфі із прив’язкою до геолокації, для того, щоб підтвердити, що вони вдома. На це відводиться 20 хвилин після отримання відповідного повідомлення.

Якщо в установлений строк знімок не зроблений, це буде сигналом для поліції, що необхідно перевірити, чи не порушені правила карантину.

Крім того, представники правоохоронних органів можуть несподівано "нагрянути" додому із перевіркою, також подібні рейди вони роблять зранку та ввечері.

За порушення карантину на особу може бути накладено штраф до 5000 злотих – 32 тисячі гривень. Додаток також дозволяє бути на зв'язку з соціальними службами та просити постачання необхідних речей.

Поки в Україні тільки планують через мобільних операторів відстежувати співвітчизників, котрі повернулися із за кордну, інші знайшли менш важкий шлях. Сподіваємось  на наші розробки також будуть рівнятись, а поки закликаємо громадян дотримуватись карантинного режиму та бажаємо всім температури 36,6.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі