Корупція по-запорізьки: ТОП-5 одіозних схем

Корупція по-запорізьки: ТОП-5 одіозних схем

Україні - 28. Та викорінити корупцію держава досі не в змозі. Українці не одноразово проходили соціальні опитування, результати яких свідчили про занепокоєність громадянами цією проблемою. До влади постійно приходять нові люди, які обіцяють поводитися чесно щодо українців, але більшість представників політичних сил згодом стають причетними до зловживання службовим становищем. Це стосується не тільки влади, але й будь-якої державної установи: навчальних закладів, лікарень, підприємств, банки та ін.

Продовжуючи розвивати вказану тему, приурочену до Дня боротьби з корупцією, журналісти видання "Факти Запоріжжя" підготували ТОП-5 корупційних схем Запорізької області.

"Чорні" схеми з вирубки дерев

У Запорізькій обласній державній адміністрації займаються та переймаються порятунком планети, навіть виділяють бюджетні кошти для проведення озеленення території області, але здійснюють це на свій лад.

Так, ДП «Місцеві дороги Запорізької області» оголосило проведення відкритих торгів на озеленення ВасилівськогоКам’янсько-Дніпровського та Запорізького районів, вартість робіт у кожному районі складає понад 2,5 мільйони гривень.

За вимогами тендерної документації підрядник під час озеленення повинен здійснити видалення бензопилами 1 480 дерев та видалення бульдозером прикореневої системи порослі кущів, площею 20 га. Оскільки технічна специфікація для всіх районів однакова, підряднику необхідно видалити  4 440 дерев та 60 га кущів, за що адміністрація заплатить 7,5 млн грн. 

ДП «Місцеві дороги Запорізької області» замовило послуги з видалення дерев та кущів на території Кам’янсько-Дніпровського району двом різним підрядникам, а саме ТОВ «Виробниче підприємство «Спецгазпром» та  ТОВ «Юнія-Транс».

За нашою інформацією, реальні послуги з видалення дерев будуть виконані підрядниками, які визнані переможцями торгів з надання послуг з озеленення, вартістю 2,5 млн грн (за що переможець, як і раніше, повинен сплатити 15 % «відкату»). 

За розробленою схемою через ДП «Місцеві дороги Запорізької області» грошові кошти будуть перераховані двом різним підрядникам, за надання тих самих робіт. На даний час зазначена схема запущена лише на території Василівського, Кам’янсько-Дніпровського та Запорізького районів. (Читати більше)

Керівництво Запорізької області розподілило 620 мільйонів на обслуговування доріг

Сьогодні, вкотре розповімо про проведення відкритих торгів замовником яких виступає ДП «Місцеві дороги Запорізької області». Директор ДП «МДЗО» Геннадій Тімченко, за нашою інформацією, може бути причетним до привласнення, розтрати та заволодіння бюджетними коштами в особливо великих розмірах, з осені він просто змінив «дах», під яким розкрадає гроші.

Під час проведення аукціону між собою «змагалися» ті ж підрядники, які вигравали тендери за часів попередньої влади,  про що ми розповідали раніше.

Впродовж 2020-2021 років підрядник повинен забезпечити: ліквідацію вибоїн, тріщин, осідань асфальтобетонного дорожнього покриття;​ очищення смуги відводу, узбіч, укосів і розділювальних смуг від сторонніх предметів та сміття; заміну дорожніх знаків;​ обробку доріг протиожеледними матеріалами при зимовій слизькості та ожеледиці та ін.

На сьогодні, вже проведено більшу частину торгів та визначено переможців: ТОВ "АБЗ Промбуд" (130,4 млн), ТОВ "Інкомцентр-Інвест" (129,8 млн), ТОВ "ДорремТехнології" (106,5 млн), ТОВ "Токмацький райавтодор" (46,1 млн), ТОВ "Промтехсервіс" (43,5 млн), ТОВ "Юнія-Транс" (42,3 млн) та ТОВ "Дорбуд" (42,3 млн).

Як бачимо, підряди з експлуатаційного обслуговування автомобільних доріг Запорізької області віддали своїм підприємствам, за інформацією редакції, ТОВ «АБЗ Промбуд» підконтрольне першому заступнику голови Запорізької ОДА Івану Федорову, ТОВ «Інкомцентр-Інвест» контролюють представники вірменської діаспори, ТОВ «Доррем Технології» підконтрольне директору ДП «Місцеві дороги Запорізької області» Геннадію Тімченко, ТОВ «Ремшляхбуд» депутату Запорізької обласної ради Олександру Кіркову. (Читати більше)

Бізнес на освіті: Як запорізькі посадовці заробляють гроші

13 листопада 2018 року Департамент освіти та науки Запорізької міської ради в особі заступника директора з економічних питань та ТОВ «РСУ – Строй» уклали договір підряду №4545/293 про надання послуг «Поточний ремонт спортивного майданчика дошкільного навчального закладу комбінованого типу (ясла – садок) №293 «Багряні вітрила» Запорізької міської ради (за адресою  м. Запоріжжя, вул. Новокузнецька, 19).

Згідно з актами приймання виконаних робіт ТОВ «РСУ – Строй» перераховано грошові кошти в сумі 143 950 гривень, однак візуально встановлено, що підрядною організацією не виконано будівельні роботи у повному обсязі, що свідчить про вчинення кримінальних правопорушень.

Досудовим розслідуванням встановлено наявність ознак кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.191 КК України, у діях посадових осіб Департаменту освіти і науки Запорізької міської ради і ТОВ «РСУ – Строй».

Відповідно до акту №1/293 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2018 року, будівельні роботи (згідно з переліком) виконані у повному обсязі. На підставі цього акту ТОВ «РСУ – Строй» отримало кошти в сумі 104 193,84 гривні.

6 березня 2019 року, на підставі ухвали слідчого судді, проведено огляд території дитячого садочку №293 відповідно до якого встановлено суттєву не відповідність об’ємів виконаних будівельних робіт, актам їх приймання. (Читати більше)

Тендер на будівництво "символу корупції" у Запоріжжі оголошено та чи законний він?

Тендер на будівництво запорізьких мостів вже оголошено. Про це повідомив прем'єр-міністр України Олексій Гончарук у соціальних мережах.

Під відповідним постом ексміністр Володимир Омелян саркастично додав: «Велике прохання: перед тим, як Ви оголосите, що створили світ за 6 днів після обрання, порадьтеся бодай з відомими теологами....проєктна документація готувалася понад 18 місяців, бо це серйозна інженерна мегаспоруда. І я сподіваюся, що ви приготували додаткові 9-12 млрд грн на цей міст, бо в Дорожньому фонді, який і так на наступний рік в обрізаному варіанті, таких грошей немає»

Натомість нинішній міністр інфраструктури Владислав Криклій, у своєму пості у Фейсбук уточнив «Нарешті, після коригувань проекту та підготовки проектної документації, Укравтодор запускає цей довгоочікуваний тендер. Перші 1,25 млрд грн вже заклали на наступний рік, але ми плануємо залучити різні фінансові інструменти, щоб мати швидші темпи будівництва».

31 січня 2020 р. о 14:12 розпочнеться аукціон, припускаємо, що цього часу замало для підготовки учасників тендеру необхідних документів, зважаючи на об'єм тендерної документації. Для розуміння, технічні завдання розписані на 1060 сторінок. Крім оголошення англійською мовою — вся інша документація  українською, а це тисячі сторінок технічної документації. Як іноземний учасник зможе брати участь? Сумніваємося, що розробник проекту зробив переклад на англійську мову, втім є й сумніви, що вони взагалі закінчили розробку проекту та отримали експертизу. (Читати більше)

Хто верховодить етнічним ОЗУ на Запоріжжі: інтерв'ю з чинним співробітником СБУ

У розпорядженні видання «Факти Запоріжжя» з'явився рапорт одного зі співробітників СБУ в Запорізькій області Повшука Василя Володимировича. Так, офіцер вимагає провести розслідування щодо погроз з боку одного з т.зв. ОЗУ «Арташі», а також притягнення до дисциплінарної відповідальності за нестатутні відносини, системні перешкоджання службовій діяльності, загрози фізичного впливу начальника 2 сектору ВКР УСБУ в Запорізькій області Тарусова О.С., і не реагування на такі випадки начальника відділу ВКР УСБУ в Запорізькій області майора Адаха І.В..

Як зазначив Василь Повшук в інтерв'ю, наразі дуже багато людей в СБУ, котрі на них працюють. У свою чергу, вони стали різними способами погрожувати йому. Цей пресинг відбувався безпосередньо через колег працівника СБУ з інших відділів та просто на вулиці від випадкових перехожих. Реакції з боку керівництва так і немає.

Яскравим прикладом співпраці з ОЗУ Василь Повшук називає Михайла Бажанова (ред., - начальник відділу ГУ Нацполіції в Запорізькій області). На нього покладені серйозні надії. Секретна інформація від нього направляється в спецслужби Вірменії. 

Крім того, чимало представників ОЗУ вже знаходяться при владі. «Співпрацюючи з правоохоронними органами, зловмисники активно прилаштовують своїх людей до політичних структур», - зазначає Василь Повшук.(Читати більше)

Чи реально викорінити корупцію за умов вправно налаштованих схем? Сподіваємось, що так. Для цього необхідно налаштувати механізм боротьби з боку правоохоронних органів і зробити "генеральне прибирання" тих кадрів, які не дають активам дістатися до пункту свого призначення.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі