Корупція в рядах прокуратури на Вільнянщині

Корупція в рядах прокуратури на Вільнянщині

Серце української корупції – прокуратура: як його вирвати?

Ми продовжуємо знайомити читачів із правоохоронцями нашої області. Зокрема, це стосується і переведення Валерія Прихожанова, і відкриття кримінального провадження відносно Валерія Романова.

Сьогодні ж розповімо про Олександра Коваленко — прокурора Вільнянського відділу Токмацької місцевої прокуратури, який теж має надію пройти відповідне тестування та потрапити в оновлену місцеву прокуратуру.

Уважніше придивившись до кандидата ми з впевненістю можемо зробити прогноз, щодо звільнення Олександра Олександровича з органів прокуратури за результатами тестування.

Основною причиною такого твердження є те, що прокурор зовсім не знає Закон України «Про запобігання корупції», так 6 липня Олександр Коваленко подав до НАЗК електронну форму про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування.

У даному випадку Коваленко повідомив про отримання доходу від відчуження нерухомого майна у розмірі 16 000 гривень.

Але прокурор, як ніхто інший, зобов’язаний знати, що відповідно до статті 52 Закону України «Про запобігання корупції» з 1 січня 2019 року посадові особі – суб’єкти декларування повинні повідомляти про суттєві зміни у майновому стані, якщо отримали дохід, придбали майно на суму, що перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня поточного року, тобто 96 050 гривень, а з 1 липня 100 350 гривень.

Подання повідомлення про отримання доходу в розмірі 16 000 гривень свідчить про те, що прокурор Коваленко не знає та не виконує вимоги антикорупційного законодавства.

Про ще один факт незнання, або свідомого ігнорування ЗУ «Про запобігання корупції» з боку Олександра Коваленко нам стало відомо із власних джерел. Так, за нашою інформацією прокурором Вільнянського відділу Токмацької місцевої прокуратури, у кримінальних провадженнях, у якості представника потерпілого неодноразово було допитано сільську голову Любимівської сільської ради Вільнянського району  Коваленко Ірину Олександрівну.

Зазначимо, Ірина Коваленко є дружиною Олександра Коваленка, відповідно проводячи слідчі дії прокурор Коваленко допустив реальний конфлікт інтересів, чим неодноразово порушив антикорупційне законодавство.

Як розповіли місцеві мешканці Олександр Коваленко, обіймаючи посаду прокурора Вільнянського відділу, організував власну незаконну схему, яка приносить йому непоганий дохід. Мова йде про «кришування» незаконних вирубок лісових насаджень на території Вільнянського району, яке повністю підконтрольне прокурору.

До зазначеної схеми входить місцевий активіст Македон Олександр Васильович, який на території району за допомогою веб-камери записує всі випадки вирубки лісових насаджень, які не погоджені з Коваленком. Після чого звертається із заявою до прокуратури району, головою Любимівської сільської ради Іриною Коваленко надаються офіційні документи, які підтверджують факт вирубки.

Після чого, якщо особи, причетні до незаконної вирубки лісових насаджень відмовляються надати прокурору неправомірну вигоду, Коваленко вносить відомості до ЄРДР та розпочинає досудове слідство.

Також ми ознайомилися із декларацією за 2018 рік поданою Олександром Коваленком та знайшли в ній разючі статки.

Так, родина Коваленків має право власності на чотири об’єкти нерухомого майна:

  • земельна ділянка 1540 м² Вільнянка, Вільнянський район;
  • земельна ділянка 2488 м² Вільнянка, Вільнянський район;
  • квартира  63 м² Вільнянськ, Вільнянський район (належить дружині);
  • об'єкт незавершеного будівництва господарська будівля 96 м² Вільнянка, Вільнянський район.

Сукупний дохід родини склав  719 654 грн, з них:

  • заробітна плата отримана Олександром Коваленком за основним місцем роботи 399 735 грн;
  • пенсія прокурора 4 803 грн;
  • заробітна плата отримана дружиною за основним місцем роботи 297 647 грн;
  • пенсія дружини 17 469 грн.

Заощадження родини складають 504 000 гривень:

  • 450000 грн зберігає прокурор готівкою;
  • 54000 грн зберігає дочка Поліна Коваленко в банківській установі.

Як ми бачимо із декларації, союз прокурора з представниками органів місцевого самоврядування та громадського діяча є дуже вигідним для усіх учасників.

Отже, очевидно, займана посада у правоохоронному органі використовуються Олександром Коваленком виключно з метою власного збагачення та розв'язання особистих питань, виконання основних функцій, покладених на прокуратуру  не здійснюється.

За нашими даними Олександр Коваленко на даний час акумулює всі грошові потоки та  активно шукає особу, яка зможе розв'язувати питання щодо успішного проходження тестування та переведення прокурора до лав оновленої прокуратури.

У наступній частині журналістського розслідування ми розповімо про привласнення бюджетних коштів та порушення Закону України «Про публічні закупівлі», до яких причетна дружина прокурора Ірина Коваленко, яка обіймає посаду голови Любимівської сільської ради Вільнянського району Запорізької області.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі