Козацтво - це глибше, ніж нам розповідали у школі

Козацтво - це глибше, ніж нам розповідали у школі

Представляємо цікаві факти про козаків.

Козацтво - це доволі загадкове та цікаве явище української історії. Важко недооцінити роль цього прошарку населення у державотворенні та довгій боротьбі за незалежність. День українського козацтва відзначається в Україні згідно з Указом Президента від 07.08.1999.

Козацтво – це набагато глибше, ніж нам розповідали у школі. Тож хочемо представити вам цікаві факти про козацтво.

Перша Республіка

Запорізьку Січ можна вважати першою республікою. Вона була настільки незалежною, що європейські держави поспішали налагодити з козацтвом стосунки.

Суспільство без поліції

Козаки слідкували за поведінкою своїх побратимів самостійно. Покарання за порушення було занадто жорстоким, адже злочинця могли поховати живцем або забити кийками.

Правило «відкритих дверей»

Двері до куренів були завжди відкритими. Мандрівники могли самостійно зайти до першого ліпшого поселення, щоб відпочити та поїсти. Не можна було лише виносити речі з куреня, це каралося козаками.

Символ казана

Казан вважався символом єдності і військової частини. Козаки завжди їли з одного казана. А коли наставав час бунтів, горщик перевертали.

Тверезе військо

Під час військових походів козакам суворо заборонялось пити. За порушення цього правила, яке прирівнювали до зради, передбачалось покарання.

Козаки без хліба

Зазвичай козаки харчувалися простими стравами, гроші на які виділяли курені: саламаха – каша з борошном, водою і сіллю; тетеря – суміш борошна, крупи та проса. Але, коли вони хотіли м’яса чи риби, то купували це за власні гроші.

Були антикорупціонерами до того, як це стало мейнстримом

«Конституцією Пилипа Орлика» 1710 року передбачалось чесне обрання військових старшин. Представники козацької влади не могли підкупати виборців чи розподіляти майно, яке належить народу.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі