КП «Водоканал» купує мікроавтобуси за завищеними цінами

КП «Водоканал» купує мікроавтобуси за завищеними цінами

Нещодавно ми розповідали про завищення цін, під час придбання автомобілів для лікарів, що працюють у сільській місцевості, сьогодні проаналізуємо інший тендер з придбання спецтранспорту. 

Так, комунальним підприємством «Водоканал» 13 березня у електронній системі Prozorro було розміщено оголошення щодо придбання 5 автомобілів марки Renault Master L3H2, очікуваною вартістю 4 820 000 гривень.

У зв’язку з тим, що для участі в торгах було подано менш як дві пропозиції, 13 квітня тендер скасували. Наступного дня в електронній системі Prozorro було розміщено нове оголошення щодо придбання 5 автомобілів марки  Renault Master L3H2, але очікувана вартість була збільшена до 5 200 000 гривень.

За умовами тендерної документації транспортний засіб, робоче обладнання та усі елементи вантажівки повинні бути повністю новими, які раніше ніде й ніколи не використовувалися, мати респектабельний зовнішній вигляд та не мати подряпин, вм’ятин й інших пошкоджень. Пробіг повинен бути не більше 1000 км. Виготовлення: не раніше 2019 року.

На сайті офіційного дилера Рено в Україні ми знайшли автомобіль, який повністю відповідає технічним характеристикам, які вказані  у тендерній документації.

Відповідно до прайсу, вартість RENAULT MASTER версії L3H2, 2020 року випуску складає 752 900 гривень, рекомендована клієнтська вартість вказана з урахуванням ПДВ.

У тендері, оголошеному КП «Водоканал», очікувана вартість однієї автівки закладена у розрахунку 1 040 000 гривень, у наведеному прайсі вартості найдорожчого фургону складає 932 700 гривень, це на 107 тисяч дешевше від ціни, яку готові заплатити комунальники.

У зв’язку з чим у нас виникли цілком закономірні запитання до посадових осіб, які готували тендерну документацію, а саме, які методи визначення оптимальної вартості предмету закупівлі на етапі її планування були використані посадовими особами КП «Водоканал»?

Чи було здійснено аналіз загально доступної інформації щодо цін та асортименту товарів, яка міститься у відкритих джерелах у т. ч. на сайтах виробників та/або постачальників відповідної продукції, спеціалізованих торговельних майданчиках, в електронних каталогах, рекламі, прайс-листах, в електронній системі закупівель «ProZorro»? Чи були направлені запити цінових пропозицій виробникам товарів та лідерам ринку? Яка посадова особа затвердила таку вартість, хто буде відповідати за розтрату бюджетних коштів?

Прості розрахунки нам підказують, що у разі придбання КП «Водоканал» автомобілів RENAULT MASTER, версії L3H2, 2019 року випуску, вартістю 752 900 грн, на виділені кошти можна придбати не п’ять, а сім автомобілів.

Але досвід підказує нам, що КП «Водоканал» будуть придбані автомобілі RENAULT MASTER, версії L3H2, 2019 року випуску вартістю приблизно мільйон гривень кожен, відповідно два мільйони з виділених коштів потраплять у кишені злочинців.

Комерційні пропозиції у цих відкритих торгах ми побачимо у травні, аукціон відбудеться 19 червня, ми будемо відстежувати результати, про що обов’язково повідомимо.

Зазначимо, якщо торги вдруге не відбудуться, це дасть можливість КП «Водоканал» придбати автомобілі без проведення аукціону за завищеною ціною в обраного ними постачальника.

Після таких закупівель стає зрозуміло, чому тарифи на комунальні послуги постійно зростають, а чиновники щорічно оновлюють свої автопарки. Складається таке враження, що керівництво області та правоохоронні органи самоусунулись від виконання своїх обов’язків, що дає можливість спритним бізнесменам на державних посадах заробляти мільйони.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі