"Кровно зароблені": де запорізька чиновниця бере гроші на квартири та авто?

'Кровно зароблені': де запорізька чиновниця бере гроші на квартири та авто?

Спливає термін, коли посадові особи повинні подати декларації про статки та доходи за 2019 рік. Так, до 1 квітня чиновники і депутати повинні подати декларації за минулий рік і ми розпочинаємо серію матеріалів про їхні досягнення.

Ми продовжуємо аналізувати декларації запорізьких чиновників. На цей раз у поле нашого зору потрапила декларація держслужбовиці, яка придбала у минулому році квартиру вартістю більше, ніж сума річного доходу.

Онищук Яна Василівна обіймає посаду заступника директора Запорізької регіональної філії ДП "Національні інформаційні системи". Декларація, подана чиновницею за 2019 рік, викликає деякі питання, які залишаються без відповіді.

Так, запоріжанка володіє трьома земельними ділянками загальною площею 8 тис. кв. м. Крім того, посадовиця має дві квартири - у Запоріжжі та Броварах. Варто зазначити, що друге житло Яна Василівна придбала у серпні 2019 року за 372 тис. грн.  

Тут, власне, і виникає перше питання: як чиновниця зібрала таку суму на придбання квартири, якщо її річний дохід становив 287 тис. грн.? Можливо, заступниця має додаткове джерело надходження коштів, однак такої інформації в декларації немає.

Крім цього, Яна Онищук зберігає 15 тис. доларів у готівці, а також має автівку - Тойота Кемрі 2011 року випуску.

Однак, держслужбовиця не подавала форми змін до декларації, придбавши у 2018 році автівку. Ми звернулись до законодавства, де чітко прописано, що "відповідно до частини другої статті 52 Закону України «Про запобігання корупції» у разі суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, зазначений суб’єкт з моменту отримання доходу або придбання майна зобов’язаний письмово повідомити про це Національне агентство".

Більше того, незрозумілості з автівками на цьому не закінчились. Ми вирішили перевірити реєстр декларацій та наштовхнулись на декларацію чоловіка Яни Онищук, щоправда за 2017 рік. 

Працюючи на посаді військового комісара, він декларує три транспортних засоби - ГАЗ, Мерседес Спринтер та Мазду 6. Однак серед наданої інформації немає навіть згадки про ще одну автівку, яку ми знайшли у декларації Яни Василівни за 2016 рік - Хонда Цивік 1998 року.

Із чим пов'язані "автомобільні" махінації - наразі невідомо. Проте уповноваженим органам варто звернути увагу на порушення, допущені у деклараціях родини.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі