Запорізький бюджет "пожертвує" кілька мільйонів на дорожню розмітку

Запорізький бюджет 'пожертвує' кілька мільйонів на дорожню розмітку

Департамент інфраструктури та благоустрою Запорізької міської ради активно замовляє послуги з нанесення дорожньої розмітки на місцевих автомагістралях. За виконання послуг в установі готові віддати понад 4 млн гривень. Ми спробували розібратись у вартості одного кілометру нанесеної розмітки, але зіткнулись з ще більшими перешкодами.

До уваги ми взяли чотири тендери, оприлюднені Департаментом 13 травня. За кожен з них замовник готовий віддати 422 тис. грн, 1,128 млн грн, 1, 507 млн грн та 2, 065 млн грн.

Згідно з тендерною документацією, підрядник зобов'язується влаштувати дорожню розмітку різних типів по пр. Соборному, на Прибережній магістралі та по вул. Стефанова, Українській, Іванова, Магістральній, Стартовій, Блакитній, Тиражній, Гребельній. Крім того, розмітку нанесуть по транспортній розв'язці вул. Бородінська - вул. Рельєфна, вул. Тиражна - вул. Гребельна.

Довжина розмітки вказана у технічному завданні в кілометрах та метрах квадратних. Чому у документації використані різні величині - невідомо. Однак, це значно ускладнює процес вирахування вартості одного кілометру розмітки. Оскільки у технічному завданні не вказано ширину жодного з типів розмітки, перевести величину з квадратних метрів - неможливо.

Цікаво, упорядники тендеру навмисно вирішили заплутати тих, хто намагатиметься розібратись у вартості, чи їм просто не вистачає професіоналізму, аби виконати свою роботу в повному обсязі?

Наразі ми звернулись до Департаменту інфраструктури та благоустрою за роз'ясненнями, тому інформуватимемо вас після відповіді на наш запит.

Варто зазначити, що в 2019 році установа витратила на благоустрій території міста (капітальний, поточний ремонт та утримання об'єктів благоустрою, нанесення дорожньої розмітки, догляд за зеленими насадженнями, ліквідація стихійних звалищ сміття, ліквідація карантинних рослин, паспортизація та інвентаризація об'єктів благоустрою тощо) 44, 132 млн грн. У 2020 році сума збільшена до 46, 644 млн грн. Ще 48, 977 млн грн планують витратити у 2021 році.

Власне чому ця тема прикувала нашу увагу? 

Наразі корупційні схеми в сфері інфраструктури простежуються як у місті, так і в області. Про це свідчить вихід у ЗМІ великої кількості статей стосовно "відмивання" коштів на влаштуванні дорожньої розмітки. Однак, це стосується не лише Запорізької області.

Не так давно журналісти викрили схеми заробітку на дорожній розмітці у Житомирі та Києві.

 

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі