Куди ділися гроші, виділені на ремонт колектора у Бердянську?

Куди ділися гроші, виділені на ремонт колектора у Бердянську?

Вже понад місяць у Бердянську тривають роботи з відновлення нормального функціонування аварійного колектора на Мелітопольському шосе. Кілька аварій – одна за одною – залишили без води півміста. Посадовці і комунальники розводять руками: ми не винні, винні «попередники».

З бюджету Бердянська на ліквідацію аварії було виділено 300 тис. грн., з міського резервного фонду - 1,54 млн. грн. Потреба у додаткових коштах, за словами місцевих чиновників, становить 38,8 млн. грн.

З резервного фонду обласного бюджету пообіцяли виділити 1 млн. грн. та   проситимуть виділити з резервного фонду держбюджету ще 37,8 млн. грн. на виконання першочергових робіт для запобігання виникненню надзвичайних ситуацій.

Відновлення головного каналізаційного колектора Бердянська обійдеться значно дорожче, ніж ліквідація аварійної ситуації, - орієнтовно 110 млн. грн.

І поки підрядники латають колектор, місцеві комунальники прогнозують наступні аварії, а обласна влада намагається знайти додаткові кошти на аварійний об’єкт у Кабміні, редакція «Факти Запоріжжя» вирішила розібратися у ситуації та з'ясувати, куди ж витратили гроші, виділені на колектор раніше.

Бердянський колектор був побудований та введений в експлуатацію у 70-80-х роках минулого століття. У 2001-2002 роках магістральний каналізаційний колектор у місті був капітально відремонтований. Згідно з проектною документацією, компанія-виробник надала 30-річний термін гарантії. Роботи передбачали прокладення нової залізобетонної труби, повідомляло видання «Бердянськ 24». 

Про те, чи проводилися якісь додаткові ремонтні роботи на колекторі протягом наступних 16-ти років, наразі, не відомо. Проте, у жовтні 2017 року на платформі електронних закупівель «ProZorro» було оголошено тендер з закупівлі лоту «Будівництво другої нитки напірного каналізаційного колектора від каналізаційної насосної станції № 5 в м. Бердянську». Замовником торгів виступало Комунальне підприємство «Керуюча компанія «Водоканал» Бердянської міської ради. Бюджет тендеру складав 23 525 837 гривень.

У відкритих торгах участь взяли два приватних підприємства – «ТЕСС» та «Будівельно-проектне підприємство «Буревійник». Переможцем тендерний комітет визнав ПП «ТЕСС», яке очолює Валерій Павлов.

Остаточна цінова пропозиція підприємства-переможця тендеру склала 21 285 764  гривень. З ПП «ТЕСС» був укладений договір.

Згідно зі Звітом про виконання зазначеного договору, будівництво колектору було припинене. Із заявлених 21 млн гривень підприємство отримало 11 960 116, 8 гривень.

Куди поділася решта виділених на будівництво колектора грошей, а саме 9 325 647,6 гривень? – невідомо.

Пізніше, у березні 2018 року, на майданчику «Prozorro» знову був оголошений тендер на «Будівництво другої нитки напірного каналізаційного колектора від каналізаційної насосної станції № 5 в м. Бердянську», з вартістю робіт на суму 11 359 729 гривень. Що дивно, оскільки  аналогічні роботи вже були виконані ПП «ТЕСС», згідно зі звітом про виконання робіт.

Цього разу у тендері взяли участь дві фірми – ТОВ «Бердянськбудтрест» та ТОВ «Стройуніверсал 2012». Тендерний комітет розглянув пропозиції та визнав найбільш економічно вигідною пропозицію ТОВ «Бердянськбудтрест» у 11 354 780,4 гривень.

При цьому, основною діяльністю ТОВ «Бердянськбудтрест» є «Будівництво доріг і автострад». Чому саме цій компанії довірили виконання непрофільних робіт із будівництва каналізаційного колектору? Ми маємо припущення.

Як відомо, у Бердянську неабиякий вплив має народний депутат України від партії «Воля народу» Олександр Пономарьов. З ним пов'язаний чинний мер міста Володимир Чепурний, більшість депутатів міської та районної рад, він, звичайно неформально, має вплив на призначення керівників районних комунальних підприємств.

ТОВ «Бердянськбудтрест» зареєстроване на «Азовську регіональну лабораторію сертифікаційних випробувань мастил та олив» (90%) та Компанію з управління активами «Славутич-інвест» (10%). Фірмою «Азовська регіональна лабораторія сертифікаційних випробувань мастил та олив» («Азовлісма») володіє Світлана Векленко, яка є співвласницею ТОВ «Санаторій Арктика» з групи народного депутата Олександра Поньомарьова, і була співвласницею у ТОВ “РУ НВП Агрінол», разомі з Юрієм та Русланом Пономарьовими – племінниками нардепа Пономарьова. Вони були серед засновників ТОВ «Бердянськбудтрест» у 2005 році.

Сьогодні команда Олександра Пономарьова вживає заходів, щоб знайти винних серед колишніх бердянських можновладців та керівників комунальних закладів. У ЗМІ з’явилися тези про те, що у 2001-2002 роках ремонтні роботи на колекторі  були виконані лише «на папері», ремонт був уявним, а певні особи непогано на ньому заробили.

А тим часом, щоб з’ясувати причини, обставини та винних в аварії на бердянському колекторі, ГУ Національної поліції за даним фактом порушено кримінальну справу за статтею «Службова недбалість». Правоохоронці також припускають, що під час відновлювальних робіт була покладена не нова труба.

Ми продовжуємо стежити за розвитком подій.

 Довідково:

Хронологія руйнування бердянського колектора

27 січня 2019 року на ділянці магістрального каналізаційного колектора на Мелітопольському шосе в Бердянську сталося перше руйнування труби, яке унеможливило рух стоків з більшої частини Бердянська. Для запобігання витоку нечистот з каналізації в місті терміново зупинили насосні станції, через що 6 мікрорайонів - близько 70 000 мешканців – залишилися без водопостачання.

1 лютого комунальники змонтували допоміжну станцію перекачки стоків, яку направили в обхід аварійного магістрального колектору. Подачу води у місті відновлено.

3 лютого стався новий обвал колектора. Цього разу не витримав навантаження самопливний колектор у камері гасіння, де з'єднуються напірний колектор. Причина аварії – каналізаційні стоки перестали надходити до тимчасової лінії перекачки, яку змонтували 1 лютого. Водопостачання було перекрито і без води залишилися райони Колонія, Слобідка, Коса, Центр.

19 лютого колектор обвалився одразу у двох місцях: по вулиці П'ятигірській та по вулиці Ленінградській, між вулицями Вроцлавською і Промисловою. Незадовго до обвалу на аварійних ділянках спостерігалася активна рухливість, яку комунальники та місцева влада проігнорували.

Загальна кількість обвалень на об'єкті склала - аж 9 випадків.

 Що кажуть експерти

Зважаючи на нестабільність ситуації, було залучено групу фахівців, які провели технічне обстеження всієї довжини колектору із використанням дрону. Експерти дійшли висновку, що заміни потребує не лише 158 аварійних метрів колектора, а ділянка значно більша – понад 1 кілометр. Це пов’язано із виявленням значних корозійних пошкоджень по всьому периметру зазначеної довжини.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі.


 

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі