Легенди про запорозьких козаків

Легенди про запорозьких козаків

Шукаючи цікаві факти про запорізькі землі, у засіках Інтернету наша редакція натрапила на популярні легенди про Запорізьких козаків.

У давнину на Запорізьких землях жили славні воїни - козаки, які обороняли край від загарбників і нападників. Серед козаків виділяли особливих, які володіли неземною силою та особливими здібностями. Козацькі маги - характерники нащадки давніх чарівників-волхвів.

 «Характерники» жили в диких незвіданих краях на так званому «Дикому Полі». Чому характерники мають таку назву?

Найпопулярніша версія легенди - зіставлення зі словом «характер». Людина, який мав велику силу волі, непохитний характер, викликала повагу оточення та сприймався як особливий. Якщо людина була ще грамотною, а деякі козаки знали до 12 мов, то його просто нарікали чаклуном. 

Менше відомий варіант, в якому характерництво пов'язують з давніми аріями та санскритом. Вчені вказують на корінь «хара», що перекладається як «божественна енергія». Звідси виводять: «той, хто володіє божественною енергією».

За переказами, козаки-характерники могли тижнями обходиться без їжі і води, бачити неозброєним оком за багато сотень кілометрів, звертатися в кішок і в вовків, цілодобово перебувати під водою і виходити сухими з води, а з вогню мокрими, "напускати туману" на ворогів і вселяти сон, знаходити скарби, мертвих на ноги ставити, відкривати без ключів замки і навіть брати у голі руки розпечені ядра.

Кажуть, що козаки-характерники сховали всі свої багатства нажиті в боях в одній з печер у скелі біля річки Дніпро. До сих пір скарб лежить там і не відомо де знаходиться саме, а найзагадковіше те, що скарб заговорений і побачити його можуть тільки кровні родичі тих козаків, які його скарб ховали.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі