Лист проти закриття запорізької бібліотеки підписали відомі українці

Лист проти закриття запорізької бібліотеки підписали відомі українці

На сторінці голови Центру мистецтв "Арт-Простір" Ігоря Гармаша з'явився лист-звернення до депутатів обласної ради з проханням не припиняти роботу КЗ "Запорізька обласна бібліотека для юнацтва".

24 грудня 2019 року на сайті Запорізької облради з'явився проект рішення про припинення діяльності КЗ «Запорізька обласна бібліотека для юнацтва» шляхом приєднання до Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки. Таке рішення не влаштувало чимало мешканців міста.

За словами Ігоря Гармаша, діяльність бібліотеки як самостійного закладу припиняється у зв'язку з дублюванням роботи обласної наукової бібліотеки. Ще одною причиною, яку назвала заступниця голови ЗОДА Марина Кудерчук у відповіді на запит читача бібліотеки Олени Єдігарової - реформа децентралізації. Імовірно, така процедура дозволить зекономити гроші.

"Як випливає з прийнятого вами бюджету на 2020 рік, кошти на утримання бібліотек обласного підпорядкування вами передбачені - в обсязі 27,5 млн грн., що практично рівнозначно обсягу попереднього року. Навіть з урахуванням зростання мінімальної заробітної плати це дозволяє зберегти всі три бібліотеки обласного підпорядкування, досить оптимізувати інші статті витрат, передбачені в бюджеті", - зазначається у листі.

Відповідне звернення підписали Роман Акбаш, Вячеслав Зайцев, Валентин Терлецький та ін. Однак не тільки запорізькі діячі об'єдналися навколо проблеми. "За" продовження діяльності закладу виступили письменники Сергій Жадан, брати Капранови та Анастасія Мельниченко, голова Київської організації Національної спілки письменників України Марія Морозенко, а також українська легкоатлетка Марія Помазан.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі