Люксовий автобус для Запорізької філармонії, куплений шахрайським шляхом?

Люксовий автобус для Запорізької філармонії, куплений шахрайським шляхом?

Запорізькі правоохоронні органи розслідують справу щодо присвоєння бюджетних коштів посадовими особами КЗ «Запорізька обласна філармонія» спільно з посадовими особами ТОВ «Техно-агросервіс» під час закупівлі VIP - автобусу для перевезення творчих колективів. Про це йдеться у постанові суду.

Запорізька прокуратура №2 вирішили доєднатися до розслідування справи щодо сумнівної покупки авто транспорту запорізькою філармонією та подали клопотання до Орджонікідзевського районного суду про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні, який відкрили колеги з Вознесенівського відділу поліції.

У постанові йдеться про те, що під час досудового розслідування купівлі було виявлено, що представники філармонії вступили в змову з постачальником та змінили вимоги до предмету закупівлі з метою придбати автобус, який не відповідає початковим вимогам. Чим саме і здійснили розтрату державного бюджету, гроші з якого виділялись на люксовий лайнер.

Зміна предмету закупівлі здійснювалась на підставі експертного висновку Запорізької торгово-промислової палат. До відома один із представників є членом палати та входив у тендерний комітет філармонії. Так експертом було проігноровано та не відображено частину невідповідностей у технічних характеристиках автобусів, наданих для порівняння. Експертною думкою завідомо зазначались характеристики, які є покращеними від автобусу Asiastar YBL6128SD.

Крім того дослідження проводилось за контрактом англійською мовою. За даними Регіонального сервісного центру, для реєстрації автобусу було надано сертифікат відповідності, що містить дані, які не відповідають технічним характеристикам, зазначеним в експертному висновку Запорізької торгово-промислової палати, а саме зазначені різні виробники двигуна, різна колісна база, різна максимальна швидкість, різна споряджена маса та багато іншого.

У рамках розслідування були вилучені документи у Запорізькій торгово-промисловій палаті, проведені обшуки в філармонії.

Так суд постановив частково задовольнити позов прокуратури та надати документи тільки для ознайомлення.

Нагадаємо, ідея щодо покупки транспорту належить Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької облдержадміністрації.  До 80 річного ювілею Запорізька філармонія отримала подарунок за 7,5 мільйонів гривень.

 

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі