«Маленький принц подорожує планетами, а я – дитячими будинками», - інтерв’ю з головним волонтером області Юрієм Вдовцовим

«Маленький принц подорожує планетами, а я – дитячими будинками», - інтерв’ю з головним волонтером області Юрієм Вдовцовим

"Я б ніколи не міг уявити, що колись організовуватиму такі фестивалі"

Існує думка, що Запоріжжя — таке собі консервативне індустріальне місто пострадянського зразка. Що воно аж ніяке не яскраве, прісне і нудне. Мета даного спецпроекту переконати вас у зворотному. Щоразу ми будемо знайомити вас із запоріжцями, які своєю життєвою позицією розвіюють геть ці кліше.

Справжнє Запоріжжя - це зовсім не вулиці, проспекти, будівлі — а люди, які тут живуть. Ми доведемо, що ми непересічне, цікаве і неймовірно талановите місто. В центрі даного епізоду –  голова та ідейний натхненник волонтерської групи «Angels» Юрій Вдовцов.

Досьє: 33 роки. Має дві вищі освіти (закінчив машинобудівний та економічний факультети Запорізького національного технічного університету). Працює менеджером по роботі з волонтерами у БФ «Карітас Запоріжжя».

З дитинства Юра був творчою та яскравою людиною, притягував до себе увагу та прагнув займати лідерські місця, але школа стала тим місцем, де він замкнувся в собі. Вже в університетські роки Юрій вирішив випустити на волю свої емоції та потенціал, що призвело до блискучої волонтерської діяльності. Вона почалась 11 років тому, взявши участь в групі «Твори добро». У 2012 році він створив групу «Angels», волонтери якої здійснили 306 поїздок до дитячих будинків області.

Ми вирішили ближче поспілкуватися з головою волонтерської групи, аби розкрити його щиру та безкорисну душу.

- Волонтером народжуються чи стають?

- Мені здається, це поклик душі та серця. Волонтерами стають люди, які готові допомагати, віддавати свої внутрішні ресурси та комунікувати. Волонтерство допомагає людям не тільки знайти коло однодумців, але й отримати нові навички, розкритися та сповнити своє життя гармонією.

- Який момент твого життя виявився переломним?

- Це був 2008 рік, коли знайомі запросили мене до Вільнянської школи-інтернату. Я поїхав туди несвідомо, але спілкування з дітьми змінило мої погляди на життя. Я б ніколи не міг уявити, що колись організовуватиму такі фестивалі, як роблю це зараз.

- Що за період волонтерської діяльності тебе найбільше уразило?

- Оскільки волонтерством я займаюсь давно, мені доводилось зустрічатись із вихідцями з дитбудинків. Я був приємно вражений, коли почув, що вони з теплом згадують наші поїздки та самі планують у майбутньому стати волонтерами. Наразі багато дітей, які закінчують інтернати, не можуть знайти роботу, ведуть нездоровий спосіб життя та заробляють шахрайством. Тому наша мета – подарувати вихованцям дитячих будинків свою любов, поділитись життєвим досвідом і стати для них прикладом.

- Чого вже довелось досягти?

- Мені здається, що усі премії та нагороди, адресовані мені чи групі «Angels», - це заслуга всієї команди. Найгучніші з них – Олександрівська премія у номінації «Найдобріший соціальний проект у Запоріжжі» (за фестиваль «Гармонія сердець», 2014), «Кращий волонтер Запорізької області» (2014), I місце у національному конкурсі «Благодійна Україна» в номінації «Найкраща волонтерська група» (2016), нагорода за III місце у конкурсі «Благодійна Україна» в номінації «Найкраща соціальна акція» (за фестиваль «Гармонія краси», 2019), I місце у конкурсі «Благодійне Запоріжжя» (2019). Нещодавно отримав премію Кабінету Міністрів за розвиток молоді та волонтерського руху в Україні. Всі ці нагороди дуже приємні, але моя діяльність не заради визнання, а заради дитячих посмішок та їх мрій.

- Твоя улюблена книга.

- Не дивлячись на мій вік, у душі я відчуваю себе дитиною. Саме тому, моя улюблена книга – «Маленький принц». Іноді я себе навіть асоціюю з головним героєм: він подорожує планетами, а я – дитячими будинками та інтернатами. Також полюбляю творчість Миколи Гоголя з усіма його містичними повістями.

- Якою музикою ти надихаєшся?

- Зазвичай я слухаю поп-музику. Мені подобається творчість таких музикантів, як Madonna, Lady Gaga, Katy Perry, Sia, Віра Брежнєва та група Вінтаж. Крім того, я прихильник груп «Рефлекс», «Hi-Fi», «Гости с будущего», які нагадують мені про безтурботне дитинство. На жаль, останні 10 років сучасна музика знаходиться у кризовому стані.

До речі, ще з дитинства я намагаюся бути ближче до музикантів. Нещодавно поєднав волонтерство і музику, залучаючи артистів до наших поїздок. Як виявилось, кожен із них – звичайна людина, але зі своїм образом та ідеологією.

- Як ти проводиш вільний час?

- Полюбляю активний відпочинок з друзями на природі, часто ходимо в ресторани та на концерти. Однак,  іноді в мені пробуджується бажання кудись поїхати і побути наодинці з собою: почитати книгу, послухати музику, подумати про найближчі плани або майбутнє. На жаль, повноцінного відпочинку в мене не було приблизно 5 років через те, що я беру на себе багато відповідальної роботи.

- Яку тварину ти назвав би своїм тотемом і чому?

- Я гадаю, що мене нагадує кіт. Ці тварини дуже хитрі, загадкові, цікаві, але й хижі, як моя кішка.

- Яка твоя характерна риса?

- Найбільше в собі я ціную почуття гумору. Цю рису я успадкував від батька, котрий з дитинства вчив мене веселити власне оточення. Людям подобається і підіймає настрій, а мені - вдвічі приємно.

- Хто для тебе авторитет в житті?

- Безперечно, це найближчі люди – мама і тато, які подарували виховання і турботу. Ми завжди беремо приклад з батьків і звертаємось до них, коли потрібна порада. Мої батьки зробили вагомий внесок у розвиток моєї особистості та завжди підтримували, за це я дуже їм вдячний.

- Чим ти найбільше пишаєшся?

- Наразі немає чим пишатися, все попереду. Я йду вгору невеликими кроками. Мені дуже хочеться, аби волонтерська група «Angels» вийшла на всеукраїнський рівень. Коли фестивалі «Гармонія сердець» та «Гармонія краси» проходитимуть в Києві та допомагатимуть дітям знаходити сім’ї, мені буде чим пишатися. А зараз є лише заслуги за командну роботу.

- На який вік ти себе відчуваєш?

- Не хочу лукавити, але я не відчуваю свій справжній вік. Хочеться завжди залишатися 20-річним хлопцем, бути завжди «на хайпі», радіти, отримувати позитив від життя та бути на одній хвилі з тими, з ким я спілкуюсь.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі