"Мандрівка світом, не виходячи з дому": як працюють радіоаматори Запоріжжя? (відео)

Радіоаматори - це люди, які мають позивний, та за допомогою саморобного або фабричного обладнання, проводять радіозв’язок з такими ж аматорами з усього світу. Це потужний рух, який охоплює увесь світ. За даними 2017-го року, у світі налічується близько 3-х мільйонів радіолюбителів.

Станом на осінь 2019 року на обліку майже 1000 радіоаматорів області, серед них 10 жінок. Найстаршим радіоаматорам вже 85, наймолодшим 14-15 років. Серед тих, хто захоплюється радіосферою, є і лікарі, і бізнесмени, і вчителі, і журналісти, і актори, і спортсмени.

Когось приваблює у радіоспорті суто спортивний бік, здобуття дипломів за рідкісні зв’язки, або ж можливість проведення експериментів з апаратурою, робота по її вдосконаленні. Є і такі, що віддають перевагу повсякденній роботі в ефірі, вони люблять мандрувати короткими хвилями, переносячись з континенту на континент. Хіба це не диво, що за лічені хвилини можна встановити зв’зок з будь-якою країною земної кулі без використання мобільних та інтернет-технологій? 

Радіостанція має власний позивний -UR4QZZ (UR – префікс, що вказує на країну та регіон країни 4 – порядковий номер у списку позивних, перша літера після цифри (суфікс) на область (Q-Запорізька).

Наші журналісти відвідали Запорізький радіоклуб, де дізнались чимало цікавого про цю сферу. Про зв'язок із Чехією, спілкування з радіоаматорами-ветеранами та мандрівки світом з дому - дивіться у сюжеті.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі