Медицина для кожного: як у ЗДМУ впроваджують тренінгові технології

Медицина для кожного: як у ЗДМУ впроваджують тренінгові технології

Представники Запорізького державного медичного університету вирішили зустрітися з журналістами та розповісти про діяльність вишу і введення в експлуатацію унікального закладу – Міжкафедрального тренінгового центру. Оскільки медики все рідше мають доступ до реальних пацієнтів, відпрацювання практичних навичок потребує залучення манекенів, симуляторів, тренажерів. До відкриття центру співробітники вишу готувалися кілька років, та зараз заклад вже активно обслуговує потреби медицини.

У прес-конференції взяли участь ректор ЗДМУ Юрій Колесник, перший проректор Микола Авраменко, куратор Міжкафедрального тренінгового центру Сергій Кисельов і активістка студентського самоврядування Олена Ковальчук. 

За словами ректора ЗДМУ та заслуженого діяча науки і техніки України Юрія Колесника, з моменту відкриття закладу медики навчили співробітників поліції та служби безпеки надавати першу допомогу потерпілим. Як приклад, Юрій Михайлович розповів про зарубіжний досвід надання першої допомоги: за кордоном кардіостимуляторами та дефібриляторами забезпечують навіть громадський транспорт. Крім того, ректор поділився своєю мрією - зробити онлайн консультації пацієнтів з лікарями доступнии.

На сьогодні Запорізький державний медичний університет налічує 13970 студентів, з яких 2890 – це іноземні громадяни з 42 країн. Серед 820 викладачів в університеті працює 133 професори та доктори наук, 479 доцентів і кандидатів наук. Щороку виш на десятки мільйонів закуповує для клінічних кафедр найсучасніше обладнання, яке використовується для надання висококваліфікаційної медичної допомоги населенню.

ЗДМУ випередив рішення про діджиталізацію держави. Так, у 2013 році в університету було впроваджено програму «Смарт університет». Вона передбачає єдину Wi-Fi-зону, понад 2000 комп’ютерів, 4 медіацентри, систему дистанційного навчання та оцінювання, а також понад 500 онлайн курсів. Зокрема, функціонує система автоматизованої освіти, яка дозволяє батькам студентів отримати у керівництва вишу пароль і контролювати відвідування та успішність своїх дітей.

Цікавою технологією, яка використовується у ЗДМУ, є технологія «віртуального пацієнта», що дозволяє студентам та інтернам опрацьовувати клінічні сценарії в режимі реального часу. На моніторі для лікаря постійно висвітлюються основні показники – тиск, частота пульсу, сатурація. У межах програми можна проводити всі дослідження – рентгенографію, комп’ютерну томографію, відслідковування результатів біохімічних досліджень та ін.

Однак тренінговий центр має ще кілька кімнат з цікавим та корисним обладнанням. Слідкуйте за новинами видання «Факти Запоріжжя». Ми проведемо для вас віртуальну екскурсію закладом.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі