Мелітопольці сплачують за тепло фірмі, яка підконтрольна нардепу Сергію Міньку

Мелітопольці сплачують за тепло фірмі, яка підконтрольна нардепу Сергію Міньку

 

Нещодавно ми розповідали, що перед Новим роком Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук дав вказівку теплопостачальникам перерахувати платіжки за грудень, урядовці пообіцяли населенню, що сума у платіжці за опалення повинна знизитись до 30%. Посадовець порадив представникам місцевої влади не зволікати із перерахунком, адже тепер вся відповідальність знаходиться у їх руках.

Місцеві чиновники по різному відреагували на вказане завдання, наприклад, Володимир Буряк доручив керівництву концерну «Міські теплові мережі» підготувати документи щодо зниження тарифів на опалення та гарячу воду на 25 %.

Цікава ситуація із тарифами на опалення склалася у Мелітополі, в якому роль регулятора вартості послуг взяв на себе народний депутат України Сергій Мінько. Так, 3 січня він направив на ім’я секретаря Мелітопольської міської ради Романа Романова та директора ТОВ «Тепло-Мелітополь» Олени Ялсукової депутатське звернення «Щодо перерахунку плати за послугу централізованого опалення для споживачів міста Мелітополя».

В якому просив у стислі строки ініціювати перерахунок вартості наданих послуг теплопостачання у зв’язку із зменшенням ціни придбаного природного газу.

У декого така ініціатива може викликати здивування, але ситуація має просте пояснення, до свого обрання народним депутатом України, Сергій Мінько обіймав посаду мера Мелітополя, на якій за п’ять років зміг побудувати чітку схему розподілення фінансових потоків, у місті поза його інтересами не вирішується жодне питання щодо руху бюджетних коштів. У травні 2019 року, перед початком виборчої гонки Сергій Мінько забезпечив обрання на посаду секретаря міськради місцевого бізнесмена Романа Романова, якого обрали не за особистими якостями, а за стовідсоткову відданість меру, про це повідомляють джерела.

Місцеві інтернет-видання повідомляли, що за підсумками 2018 року новообраний секретар міськради Роман Романов разом з батьком, депутатом Запорізької обласної ради Віктором Романовим очолили рейтинг найбагатших представників місцевої влади у Запорізькій області. У 2018 році Романов-молодший задекларував сукупний дохід у сумі 3,5 мільйона гривень.

Ситуація, яка склалась із ТОВ «Тепло-Мелітополь» теж заслуговує окремої уваги, за інформацією мелітопольських інтернет-видань у квітні 2019 року члени Мелітопольського міськвиконкому одностайно підтримали рішення про передачу функції із надання послуг теплопостачання новоствореному ТОВ «Тепло- Мелітополь». За інформацією журналістів, з цього часу за тепло мелітопольці будуть платити підприємству, яким володіють ставленики Сергія Мінька та Івана Федорова.

За даними електронної системи Прозоро, у 2019 році ТОВ «Тепло-Мелітополь», бюджетними організаціями та установою міста Мелітополь 57 разів визнано переможцем  тендерних закупівель з надання послуг теплопостачання, всі закупівлі здійснені за спрощеною процедурою без проведення аукціону, загальна вартість наданих послуг складає понад 24 мільйона гривень.

В подальшому на сесії міської ради депутатський корпус підтримав рішення про надання фінансової допомоги ТОВ «Тепло-Мелітополь» з міського бюджету в розмірі 5,4 мільйона гривень. Гроші, за словами на той час ще міського голови Сергія Мінька, підприємство бере в борг і обов'язково їх поверне. Вони потрібні для закупівлі нового обладнання і для обслуговування тепломережі, яка знаходиться в комунальній власності міської громади. Чи були повернуті грошові кошти - наразі невідомо.

За даними єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань кінцевими бенефіціарним власникам ТОВ «Тепло-Мелітополь» є:

  • Ялсукова Олена Олексіївна;
  • Герасименко Людмила Сергіївна;
  • Годованець Оксана Олегівна;
  • Капустін Михайло Володимирович;
  • Макарець Олександр Григорович.

У свою чергу основною часткою статутного капіталу у розмірі 94,95 % володіє КП Мелітопольської міської ради «Мелітопольжитлосервіс».

Сподіваємось, що відтепер кожному зрозуміло чому народний депутат України Сергій Мінько може надавати вказівки підконтрольному виконуючому обов’язки мера Мелітополя Роману Романову й підконтрольному директору  ТОВ «Тепло-Мелітополь» Олені Ялсуковій, якою повинна бути вартість опалення для населення Мелітополя.

Зазначимо, що інтереси громадян або намір виконати завдання Уряду, з активністю Сергія Мінька не має нічого спільного.

Коли готувався матеріал ми дізналися, що 9 січня на засідання Мелітопольського виконкому внесене рішення про зобов’язання споживачів ТОВ «Тепло-Мелітополь» платити за обслуговування вузлів комерційного обліку тепла - за їх установку, обслуговування та заміну.

Все «чесно»: обладнання - комунальне, видатки – населенню, доходи – приватні.

 

 

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі