Мелітопольський онкологічний довгобуд: чергові мільйони на реконструкцію

Мелітопольський онкологічний довгобуд: чергові мільйони на реконструкцію

У Мелітополі планується чергове будівництво багатостраждального довгобуду під назвою «Корпус-вставка №3 Мелітопольського онкологічного диспансеру».

Свою історію будівництва, нового 6-поверхового корпусу, вона  бере ще з 1991 року. Тоді значну частину коштів для нього керівництво онкодиспансеру знаходило самостійно, коли  будівництво наближалося до завершення, Мелітопольська міська рада ухвалила рішення про розформування ММОД і передачі його на баланс  лікарні №1. Причиною було названо недостатнє фінансування або інші «благі» цілі.

Через багаторічні перепони у вигляді замороженого будівництва в 1999 році, з приходом нового міського голови, ММОД був відновлений, як самостійний лікувальний заклад.

Однак згодом нова інформація про відновлення будівництва з’являється у 2016 році, коли Управління капітального будівництва Запорізької обласної державної адміністрації оголосили тендер на капітальний ремонт. Тоді 30 листопада було укладено угоду з ТОВ “Будівельна компанія “Запоріжжя-буд”на суму - 12,17 млн грн.

Підрядник зобов’язувався, як то кажуть, зробити «повний фарш»: встановити нові вікна та двері, облаштувати основу та саму підлогу і здійснити внутрішнє опорядження на шести поверхах, замінити покрівлю, виконати гідроізоляцію фундаменту, утеплити фасад; облаштувати системи вентиляції, каналізації, водопроводів, опалення, електропостачання та освітлення; упорядкувати навколишню територію, змонтувати ліфти, тощо. Всі роботи повинні були завершитись до кінця 2017 року. Тоді повідомлялось що корпус добудовано на 87%.

І тут розпочинається цікаве дежавю. На сайті публічних закупівель «Прозоро», 13 квітня 2020 року  опубліковано тендер, тепер вже по-новому, від Департаменту капітального будівництва Запорізької обласної державної адміністрації, не повірите, але на повне будівництво, з тим самим технічним забезпеченням, «Корпусу-вставки №3 Мелітопольського онкологічного диспансеру» на суму - 12, 6  млн гривень.

Але що тоді сталося із будівництвом 2016 року, чому у встановлений термін об’єкт не був зданий, а найголовніше, куди поділися мільйони гривень?.

На сайті Запорізької обласної ради є стаття під заголовком «Будівництво корпусу онкодиспансеру в Мелітополі йде за планом», де за словами головного лікаря диспансеру Олександра Рябікова вказується, що у 2017 році з обласного бюджету було виділено майже 5 млн грн на живлення підстанції. Станом на перше серпня, освоєно трохи менше ніж 1,5 млн грн. За словами виконроба підрядної організації Юрія Горбенка, всі роботи виконуються в строк й до кінця жовтня планується виконати роботи по прокладанню кабельної лінії, встановленню вузлів обліку виконання пусконалагоджувальних робіт, обладнання обліку електроенергії, виконання монтажних робіт трансформаторної підстанції. Головною проблемою виділяють приєднання електроустановок до електричних мереж ВАТ «Запоріжжяобленерго». Ну, а результати роботи перевіряли все ті ж самі обличчя: Іван Федоров, пандемічний піарник Олег Буряк та Єгор Семенков.

Ситуація дедалі стає заплутанішою та виникає більше запитань. Чому виділяється стільки грошей, а результату досі немає?

Серед іншого на світлинах закріплених до статті, можна побачити вже частину ремонту, який вказаний у новому тендері, крім того можна побачити стареньке обладнання, на якому перевіряють онкохворих людей.

Тоді виникає ще одне питання, а можливо, краще треба було б закупити більше спеціалізованих апаратів для виявлення онкологічних захворювань для області, яка є однією із передових у цьому питанні, аніж виділяти гроші по декілька разів на доволі сумнівне будівництво довгобуду?

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі