Мер Запоріжжя Володимир Буряк коригував статути КП без повноважень

Мер Запоріжжя Володимир Буряк коригував статути КП без повноважень

Мер Запоріжжя Володимир Буряк, за чотирирічний період перебування на посаді, вніс 43 правки до статутів міських комунальних підприємств, без делегованих на це повноважень.

Повідомили журналісти Запорізького центру розслідувань.

Комунальні підприємства мають статут, в якому зазначені всі віхи діяльності. Як зазначено у документі, змінювати статут може тільки засновник КП, а саме міська рада. Виключенням може бути тільки, якщо міська рада делегує повноваження. Однак міському голові таких прав ніхто не надавав.

Свої корективи Володимир Буряк неодноразово вносив до статуту "Водоканалу" – 5 разів. Останні правки вносили в вересні цього року. У документ були додані кілька нових видів діяльності — виробництво, розподіл і передача електроенергії місцевими мережами та введення нерегульованого тарифу на електричну енергію.  

Статут КП "Паркування" також часто змінювали за останні роки. Восени, у види діяльності закладу додали новий розділ — проведення спецробіт, будівництво багатоповерхівок, будівництво житлових і нежитлових будівель, підготовка майданчика. Такі зміни допомогли узаконити будівництво багатоповерхівки в центрі міста.

Статут КП "Комунтрансекологія" у липні цього року теж коригували, з нього прибрали 8 пунктів пов'язаних з обслуговуванням аптек, лабораторій та ветклініки, а також надання складських послуг. До цього статут не змінювали з 2016 року.

Коментарі