Мерія планує вирішити питання з алергіками Запоріжжя звичайними доганами головам районів

Мерія планує вирішити питання з алергіками Запоріжжя звичайними  доганами головам районів

Поки Запоріжжя потерпає від амброзії, голови районів відмовляються виконувати свої прямі обов‘язки. Плоди своєї роботи посадовці демонструють чи не на кожному кроці та показових виступах. Чиновники замилюють народу очі «працею» перед прийдешніми виборами. І сьогодні редакція  «Факти Запоріжжя» висвітлює реалії, які відбуваються на об’єктах Олександрівського району.  Амброзія у цьому історичному районі не знешкоджується, новий парк Піонерів вже майже пожовк, а голова району започаткував акцію по прибиранню гірла річки Суха Московка, яке до того ж не відноситься до обов‘язків цієї райадміністрації, а підпорядковується  Олександрівському лісництву.

Вже майже місяць ми висвітлюємо неякісні роботи по покосу та знешкодженню амброзії. На сьогодні, завдяки громадськості та журналістам, призупинені оплати «такої боротьби з амброзією» і в стінах мерії вже почали шукати винних. Але карантинні бур‘яни залишаються на вулицях міста та кожного дня загрожують здоров‘ю містян.

Що ж все-таки роблять? Практично, нічого. Косять в основному в дивних місцях у невеликій кількості. Тому редакція  «Факти Запоріжжя» надіслала запити в Олександрівський район, який відмовляється виставляти на сайті мерії звіти про виконану роботу.

Не так давно ми писали про крадіжки в особливо великих розмірах на амброзії в Дніпровському районі. (Посилання). Схоже, цього року історія повторюється й повне «освоєння» бюджетних коштів на покіс та хімобробку в Олександрівському районі поновиться після виборів.

                                              Кущі амброзії у парку Піонерів

Але не тільки амброзією, на яку щорічно виділяють 20 млн грн, прославилося Запоріжжя цього року. Рекордсменом по фінансуванню виступили «золоті» дерева у парках. Залишивши їх без поливу  за ціною від 20 до 70 тис. грн за дерево у  знов відреконструйованих парках, чиновники довели їх до загибелі. Подивіться, що коїться у парку Піонерів.

                                         Посохлi модрини у парку Пiонерiв

А тим часом голова Олександрівської райадміністрації Валерій Мостовий їде на прибирання гирла річки Суха Московка.

Це занедбана територія Олександрівського лісництва, яку запланувала прибрати запорізька громадськість. Звісна річ, на безоплатній основі перед прийдешніми виборами. Ця ділянка аж ніяк не підпорядковується районним адміністраціям, а ось територія біля цієї ж річки вище по руслу досі стоїть в амброзії по вул. Єднання та Вишневій (посилання на статтю) через бездіяльності району.

З відкритих джерел нам стало відомо, що така ж сама робота по прибиранню парків коштує не дешево. Наприклад, прибирання «поодинокого сміття» коштує мiсту 5 грн за м. кв. Тобто парк біля Запоріжжя II, що в Олександрівському районі, обходиться місту 60 000 грн тільки за одне прибирання.

Висновків, навмисно, цього разу робити не будемо. Але з таким фінансуванням та «замилюванням очей» зрозуміло, що Олександрівський район занедбаний сміттям, амброзією та посохлими «золотими» деревами, спричинено безвладдям. А за невиконані обіцянки головам району у мерії як завжди планують тільки догани.

*Стаття вийшла за підтримки команди ГО «Справжні дії».

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі