Мешканці запорізької ОТГ високо оцінюють медицину, а 74% бізнесу вірять у зміни

Мешканці запорізької ОТГ високо оцінюють медицину, а 74% бізнесу вірять у зміни

74% бізнесу вірять у позитивні зміни. Відповідне опитування провели в Преображенській об’єднаній територіальній громаді Оріхівського району.

Так, Запорізьким регіональним офісом Програми “U-LEAD з Європою” Стратегії розвитку ОТГ до 2027 року було проведено опитування

Такі результати у громаді пояснюють тісною співпрацею місцевої влади та бізнесу, прозорістю та відкритістю.

Коли бачиш, куди йдуть податки, як реагують на зроблене жителі, то готовий допомагати й поза обов’язками”, - пояснюють представники бізнесу, і встановлюють вуличні тренажери біля шкіл, відкривають безкоштовні спортзали, допомагають в організації заходів і навіть готові до співфінансування доріг. У свою чергу, в раді готові надавати всіляку підтримку для відстоювання інтересів та вирішення проблем бізнесу. Тому й підприємці активно долучилися до розробки Стратегії.

Цікаві й найвищі показники у розділі "Оцінка стану громади". Найвищими балами жителі громади оцінили дошкільні установи, освітні послуги, медичне забезпечення. Хоча в Преображенській ОТГ відбулась оптимізація освітньої мережі. З трьох шкіл на території залишилась одна опорна (1-11 класи) і дві філії — 1-9 класи і початкова школа. При цьому увагу приділили створенню умов для навчання і підвищенню рівня освіти. Інклюзивні класи, дотримання вимог Нової української школи, інтерактивні дошки, комп’ютерні класи, вільний доступ до Wi-Fi, обладнані всім необхідним класи з біології, хімії — все це є.

Щодо дошкільних закладів — до створення ОТГ на території працювали два сезонні дитячі садки (5 місяців роботи) і два постійних. На сьогодні це чотири постійно діячих дитячих садки (7 груп) з власними харчоблоками, пральнями, сучасними меблями та обладнанням для розвитку дітей. У Преображенській громаді — поки що єдиний в Запорізькій області і перший створений в Україні працює центр раннього втручання, де фахівці працюють із сім’ями з дітьми з особливими потребами віком від 0 до 4-х років.

На території громади не закрили жодного фельдшерсько-акушерського пункту, але зараз їх фінансують з місцевого бюджету. Відкрили кабінет дитячого стоматолога, за місцевою програмою надають безкоштовні послуги. Нові автомобілі медичної допомоги, кардіограф, інгалятор, прийом аналізів, швидкий тест на рівень цукру в крові, облаштований денний стаціонар при лікарні — все на рівні ОТГ. Плюс рівень сімейних лікарів, декларації з якими підписали й мешканці сусідніх громад.

Преображенська громада вже одинадцята в Запорізькій області, у якій створюється стратегія розвитку за консультаційною підтримкою експерта Запорізького регіонального офісу Програми “U-LEAD з Європою”. Проведення опитування мешканців громади і максимальне залучення до розробки документа на всіх етапах є обов’язковим. В анкетуванні взяли участь 103 особи з 15 сіл, що входять до складу громади, при загальній кількості населення 5400.

Програма «U-LEAD з Європою» підтримує децентралізацію та регіональну політику в Україні, реалізується за участі ряду донорів та спільно фінансується Європейським Союзом та його державами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі