"Ми ставимось до моделей, як до своїх дітей", - інтерв'ю з власницею модельного агентства Світланою Целіщевою

'Ми ставимось до моделей, як до своїх дітей', - інтерв'ю з власницею модельного агентства Світланою Целіщевою

"Намагаємося тримати імідж".

Існує думка, що Запоріжжя — таке собі консервативне індустріальне місто пострадянського зразка. Що воно аж ніяке не яскраве, прісне і нудне. Мета даного спецпроекту переконати вас у зворотному. Щоразу ми будемо знайомити вас із запоріжцями, які своєю життєвою позицією розвіюють геть ці кліше.

Справжнє Запоріжжя - це зовсім не вулиці, проспекти, будівлі — а люди, які тут живуть. Ми доведемо, що ми непересічне, цікаве і неймовірно талановите місто. Сьогодні в центрі епізоду – власниця модельного агентства Світлана Целіщева.

Досьє: Здобула вищу освіту за спеціальністю конструктор-модельєр у Санкт-Петербурзькому Інституті. У 1996 випустила свою 1-шу дизайнерську колекцію, після чого разом із чоловіком відкрила школу моделей і агентство.

Головний вектор діяльності жінки – школа моделей та модельне агентство «Імідж-Центр». За 23 роки свого існування заклади вибороли чимало нагород, організували безліч конкурсів та фестивалів, а також випустили багато талановитих моделей. У дитячій школі моделей для дітей віком 5-13 років спеціалісти навчають дефілюванню, фото позуванню, акторській майстерності, стилістиці, етикету, абетці краси, психології спілкування та ін..

Світлана Целіщева – дуже яскрава постать запорізької фешн-індустріії. Саме тому ми не змогли пройти повз такої особистості та вирішили поспілкуватися з нею ближче.

- Якому головному правилу ви навчаєте у школі моделей?

 - Звичайно, не всі, хто проходять базовий курс у нашій школі, стають топ-моделями. Також як і не всі, хто пройшли курси акторської майстерності, стають популярними акторами. Головним залишається те, що після наших занять багато хто змінює ставлення до себе, стає більш впевненим, комунікабельним та змінює життя. І те, що наші вихованці приводять до школи своїх дітей, означає, що ми працюємо не даремно. Це довіра, яку ми дуже цінуємо.

- Моделью потрібно народитись чи стати?

 - Для багатьох модель – це просто гарна дівчинка, яка має класні фотографії. Насправді, щоб стати успішною професійною моделью, необхідно, крім зовнішніх даних, бути готовою до того, що робота – це не завжди гарні обкладинки та розкішні покази. Найчастіше це кастинги, мейк-апи, виснажливі примірки і багатогодинні зйомки та репетиції. Для зарубіжних контрактів необхідно знати англійську, бути стресостійкою, комунікабельною та чарівною. І, в той же час, готовою до відмов. Саме тому примхливі, конфліктні та розпещені дівчата довго не витримують. Їм комфортніше у «тепличній» атмосфері.

- Які можуть бути «підводні камені» у вашій професії?

- Багато хто вважає цю професію несерйозною, а моделей – легкодоступними та легковажними. Цей стереотип закріпився з 90-х років, коли у нас з’явилися конкурси краси. Я думаю, що і зараз деякі агентства займаються підбором гарних дівчат, яких возять на тусовки та в клуби. Нам такі проекти нецікаві. Хоча, напевно, вони вигідні фінансово. У нас агентство – це сімейна справа і ми ставимося до моделей як до своїх дітей. До того ж, сама назва це доводить. Намагаємося тримати «імідж» всі ці роки, хоча пропозицій було чимало.

- З чого почати новачку, який захоче піти вашими стопами?

- Деякі хлопці та дівчата, які приходять до нас, хочуть просто спробувати свої сили та дізнатися більше про цю сферу. Хтось хоче оновити Інстраграм і стати фешн-блогером, хтось прагне змінити свій зовнішній вид, засвоїти навички мейк-апу, впевнено ходити на підборах і позувати на фото-зйомках, а комусь необхідно підготуватися до теле-шоу про моделей чи до конкурсу краси. Деякі новачки хочуть змінити особисте життя, вийти з віртуального світу та знайти нових цікавих друзів у реальному світі, а хтось має амбіції, пов’язані з моделингом і зарубіжними поїздками. Всі мають різні цілі. Я б сама із задоволенням пройшла подібні курси у віці наших вихованців. Але, на жаль, у наш час модельних агентств і шкіл не було.

- Яка постать фешн-індустрії вас надихає найбільше?

- Евеліна Хромченко.

- Чи маєте ви життєвий авторитет?

- Якогось одного авторитета я не маю. Є люди, до думки яких я прислуховуюсь, думка яких мені цікава. Навіть якщо я з цією позицією не згодна. Зараз мені дуже цікаві поради моїх дітей. У якихось питаннях вони для мене вже стали авторитетами.

- Яку книга вам хотілося б прочитати знову?

- Мені здається, що всі правильні книги, які вплинули на мене і чомусь навчили, я прочитала до 25-30 років. Один час у відрядженнях читала «потягові книги» - легкі романи чи детективи. Зараз я не маю навіть бажання і часу на читання. Наразі мрію лише про те, щоб десь на курорті відволіктися від роботи і безтурботно зануритися у якийсь роман. Головне, щоб у фіналі всі були щасливими.

- Як ви «перезавантажуєтесь» у перервах від своєї діяльності?

- Моє найголовніше «перезавантаження» - це літні сімейні подорожі на автомобілі. Розробляю маршрути, бронюю готелі та займаюсь підготовкою до поїздки. Зазвичай від’їжджаємо на місяць. Обираємо кілька країн. Об’їздили вже, мабуть, більшу частину Європи. Ці враження заряджають на весь рік. А протягом року кожного дня – прогулянки Хортицею або Великим Лугом по 4-5 км. У будь-яку погоду, у будь-яку пору року. Кожен день.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі