Мільйони гривень та дороговартісні годинники: скандальний ексчиновник Запоріжжя оприлюднив декларацію

Мільйони гривень та дороговартісні годинники: скандальний ексчиновник Запоріжжя оприлюднив декларацію

Ми продовжуємо серію "Задекларовані та щасливі", знайомлячи вас зі статками запорізьких чиновників. Так, сьогодні у нашій рубриці декларація унікальної постаті - ексгубернатора Запорізької області Костянтина Бриля.

Чиновник має доволі скандальну репутацію не тільки у Запоріжжі, але й в Україні. Його підозрювали і в розкраданні коштів на будівництві ВОПів, і в декларуванні недостовірних відомостей. Та поки правоохоронні органи не звертались до ексочільника.

Родина у Костянтина Бриля велика - дружина, три доньки та син. І майже кожному з них дісталось своє майно.

Серед нерухомого майна родини - два гаражі, одна квартира та один садовий будинок, 4 житлові будинки та 9 земельних ділянок загальною площею 42 тис. кв. м. Варто зазначити, що з усієї вказаної нерухомості лише один житловий будинок знаходиться у Запоріжжі, інше майно - у Києві та різних пунктах Переяслав-Хмельницького району Київської області.

Костянтин Бриль не відмовляє собі і в цінних подарунках, наприклад, як телефон Vertu Signature. Ексгубернатор не вказав вартість свого придбання, однак, як свідчать дані з інтернет-магазинів, ціна на засіб зв'язку може сягати 13 тис. євро.

Крім того, у 2003 та 2004 роках колишній чиновник обзавівся чотирьма годинниками Vasheron ConstantynBreguet та Ulysse Nardin, середня вартість яких становить 1-2 млн грн. Також ексчиновник володіє зброєю - карабін Blaser R93 300 Win Mag №89424, карабін Допельбюкс Дрилинг №12/76-30.06.261628, карабін SPR-300 whisper бки 140470 та карабін Prechtel M-3830.06 №9863. 

В автопарку Костянтина Івановича три автівки - Volkswagen Caddy 2004, Toyota Camry 2014, Land Rover Range Rover 2013, Mersedes Benz S350 2014. А також дружина колишнього губернатора декларує водний засіб BRP 2005. 

Дружина Костянтина Бриля має корпоративні права на ТОВ "Переяславський мисливський двір" та ТОВ "Мисливські стежки". Крім того, вона є бенефіціаром цих підприємств та ТОВ "Спеціалізоване мисливське господасртво Переяславське". 

У 2019 році колишній очільник ЗОДА отримав заробітну плату у розмірі 258 тис. грн, пенсію - 167 тис. грн.. У свою чергу, працюючи в ПрАт КУА Форум, дружина ексчиновника отримала 238 тис. грн. Підприємницька діяльність принесла Майі Петрівні 4,67 млн грн., а надання майна в оренду - 400 тис. грн. 

Загальна кількість грошових активів, задекларована на Костянтина Івановича, становить 1,269 млн грн.. Натомість, його дружина є власницею 7 млн грн. Також 58 тис. грн. знаходиться у власності доньки подружжя Крістіни. Загалом Брилі мають 47 відкритих банківських рахунків.

Нагадаємо, що нещодавно народні депутати Роман Соха та Михайло Крячко ініціювали запити на адресу ДБР з проханням провести розслідування проти правопорушень, вчинених колишнім головою Запорізької обласної державної адміністрації Костянтином Брилем. 

Депутати зазначили той факт, що Костянтин Бриль перебуваючи на державній службі став власником елітної нерухомості, під Києвом та на Кримському узбережжі, вартістю близько 4 мільйонів доларів, усе майно зареєстрував на дружину та її батьків. Втім, ДБР на чолі з тодішнім т.в.о. директором відомства Ірини Венедиктової, відповіло нардепам, що не бачить злочину в діях Костянтина Бриля.  

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі