Мінцифра продемонструвала,як виглядатиме електронний паспорт українців

Мінцифра продемонструвала,як виглядатиме електронний паспорт українців

Міністр цифровий трансформації Михайло Федоров проанонсував прототип електронного українського паспорта, який з'явиться в мобільному додатку «Дія».

Користувачі мобільного додатку «Дія» зможуть отримати цифровий документ, у разі, якщо є власниками закордонного паспорта або ID-картки. Власникам внутрішнього паспорта старого зразка — у вигляді книжечки — ця послуга буде недоступна.

Як раніше зазначалось, із новою функцією, паспорта у телефоні можна буде пересуватись по країні на поїздах і літаках, ідентифікувати свою особу в держустановах, отримувати посилки на пошті та багато іншого. У паспорті буде розміщений QR-код, так само, як в електронних правах і техпаспорті.

«Ми довго обговорювали дизайн паспорта. Що потрібно виносити на лицьову сторону, що сховати в розгорнуте відображення за натиском (там буде схована вся-вся інформація: строк дійсності, стать, громадянство та інше). Нам здається, що найголовніші дані паспорта: фото, ПІБ, номер документа. Все інше можна сховати. Тому, на відміну від водійських посвідчень, ми збільшили фото (вбили ідею його збільшення за натиском)», — зазначив Федоров.

Нагадаємо, планується, що у додатку «Дія» будуть зберігатися документи в електронному вигляді. Наразі у додатку вже можна користуватися цифровим водійським посвідченням та свідоцтвом про реєстрацію.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі