Мінекології підтвердило законність та безпечність видобутку Біляївського родовища каолінів на Запоріжжі

Мінекології підтвердило законність та безпечність видобутку Біляївського родовища каолінів на Запоріжжі

Розробка не становить загрози для довкілля та місцевих жителів

У середу, 12 червня, на офіційному веб-сайті Міністерства екології та природних ресурсів України був оприлюднений позитивний Висновок з оцінки впливу на довкілля планової діяльності ТОВ «Біляївський збагачувальний комбінат» при розробці каолінового родовища на території Павлівської ОТГ Вільнянського району Запорізької області.      

Відповідно до Звіту з ОВД, розробка Східної ділянки Біляївського родовища первинних каолінів та будівництво збагачувального комбінату для виробництва високомарочних каолінів не становить серйозної загрози для повітря, ґрунтів, водного середовища, рослинного та тваринного світу.

Щодо соціального аспекту проекту, то у Висновку Мінекології зазначається, що «соціально-економічний вплив від діяльності підприємства носить позитивний характер. Основними позитивними факторами є можливість поповнення місцевого бюджету (…), поліпшення загальної соціально-економічної ситуації в районі, забезпечення сировиною галузі будівництва, зайнятості місцевого населення».

В документі також зазначається, що висновок експертів виносився, у тому числі, з урахуванням інформації, зауважень і пропозицій, що надійшли від місцевих мешканців у ході громадських обговорень.   

Таким чином, Міністерство екології та природних ресурсів, як ключова інституція, що стежить за дотриманням природоохоронного законодавства в країні, підтвердила перспективність та відсутність негативних наслідків для довкілля і місцевих жителів під час розробки родовища.

Пряма мова:

«12 червня 2019 року ТОВ «Біляївський збагачувальний Комбінат» отримано  позитивний висновок Мінприроди щодо оцінки впливу на довкілля, який однозначно визначає допустимість відповідно до діючого законодавства провадження планованої діяльності з видобутку каолінів. Процедура пройдена успішно! Підприємством надано всі необхідні матеріали досліджень та відповіді на зауваження, проектні документи та обґрунтування. Повністю з документом можна ознайомитись на офіційному сайті Мінприроди.

Зазначаємо, що останні роки ТОВ «БЗК» став мішенню організованої протидії з боку окремих місцевих чиновників та «політичних пенсіонерів», які кочують із влади до опозиції, прикриваючись недоторканністю, але вже скоро завершать таку кар’єру. На жаль, їм, з використанням кишенькових псевдоактивістів, тривалий час вдавалось вводити в оману громадськість, розповсюджуючи непідтверджену та недостовірну інформацію. В свою чергу, Комбінат надав вичерпні докази своєї правової позиції та результати досліджень провідних в державі установ. Суди України на сьогодні також підтвердили законність всіх дій по початку роботи підприємства. 

В даний час для людей, для місцевої громади та України в цілому найважливішим стає економічний розвиток, зупинення ганебної практики від’їзду молоді на тимчасові заробітки за кордон. Треба будувати Європу та працюючу економіку в своїй країні!

Комбінат вдячний всім місцевим мешканцям, хто відповідально взяв участь в аналізі аспектів початку виробництва, ставив зауваження та надавав пропозиції. Тепер ми разом з Вами забезпечимо успішну роботу сучасного підприємства та розвиток місцевої громади!», - так прокоментували отримання доленосного для громади і проекту Висновку представники Біляївського збагачувального комбінату.

Зазначимо, що Висновок з ОВД Мінекології також свідчить про неправдивість заяв народного депутата України Вадима Кривохатька, який протягом останніх трьох років виступав проти будівництва комбінату. Для саботажу проекту нардеп залучав підконтрольних йому громадських активістів та депутатів, проводив проплачені мітинги, зривав громадські слухання.

Також пов’язані зі нардепом місцеві депутати чинили тиск та вимагали кошти від власників земельних ділянок, які добровільно продали свої паї державі. Про факти вимагання заявляли, щонайменше, троє жителів Павлівської ОТГ. Вони отримали повідомлення, в яких одна з депутаток погрожувала їм судовими позовами на мільйони гривень і вимагала включити в суму продажу одного паю інтерес її родини – від 500 000 до 1 000 000 гривень.

Крім того, Вадим Кривохатько, використовуючи статус народного депутата, неодноразово намагався заблокувати видобуток каоліну, здійснюючи тиск на посадовців усіх рівнів – від голови та депутатів ради Павлівської ОТГ, керівництва області та профільного міністра.

Як повідомили виданню представники ТОВ «БЗК», отримання позитивного Висновку з оцінки впливу на довкілля від Мінприроди – важливий етап в реалізації перспективного інвестиційного проекту. Будівництво комбінату та розробка родовище розпочнеться найближчим часом, відповідно до плану та згідно з вимогами чинного законодавства.    

За попередніми підрахунками, планова оцінка інвестицій протягом п’яти років з моменту початку будівництва складатиме 30 млн євро. Прогнозовані близько  25-30 млн. грн. податків та зборів щороку будуть надходити до бюджету всіх рівнів. Орієнтовна кількість нових робочих місць – близько ста.   

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі