Мінекономіки розвінчувало міфи про новий Трудовий кодекс

Мінекономіки розвінчувало міфи про новий Трудовий кодекс

Новий законопроєкт про працю знаходиться на стадії розробки. Найближчими днями він буде оприлюднений на офіційному сайті Мінекономіки. Та напередодні його публікації міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов розвінчував поширені міфи про новий Трудовий кодекс.

Так, за словами міністра, вагітних жінок, людей з інвалідністю та пенсіонерів не звільнятимуть. Навпаки, представникам вказаних соціальних груп даватимуть можливість працювати за гнучким графіком або дистанційно. Новий закон не скасовуватиме безстрокове працевлаштування. Такі договори існуватмуть на ряду з такими, що укладають на певний строк. Перед роботодавцем і працівником стоїть повна свобода вибору найкращого варіанту.

"За новим законодавством, у разі звільнення працівника з ініціативи роботодавця, той повинен виплатити грошову компенсацію, розмір якої залежить від строку попередньої співпраці з працівником. А ще - працівник зможе звільнятися за власним бажанням без обов'язкового відпрацювання двох тижнів", - зазначає Тимофій Милованов.

Крім того, законопроєкт зберігатиме традиційне тижневе навантаження у 40 годин, але громадяни, які бажають працювати більше, можуть домовитися про оплату пропорційно. Новий закон позбавляється від застарілих дискримінаційних норм, а випробувальний термін і для працівника стане можливістю придивитися до майбутньої роботи, колективу, керівництва.

Профспілки будуть збережені, але їх робота має стати більш ефективною. Зазначається, що для цього буде створено окремий законопроєкт. Оновлений Трудовий кодекс "вводить поняття учнівських, строкових та інших гнучких форм трудових договорів. Нарешті буде вирішена проблема “щоб влаштуватися на роботу треба досвід, а де його взяти, якщо без досвіду ніхто не бере”. Учні та студенти отримають легальну можливість знайти роботу і отримати підтвердження про це. Навіть, якщо навчаються на денній формі".

І, звичайно ж, у Мінекономіки спростували міф про скасування трудових книжок. За словами міністра, вони будуть переведені у цифрову форму, зберігаючи інформацію про трудовий стаж.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі