«Мінімум 2 місяці»: Арсен Аваков прогнозує продовження карантину

«Мінімум 2 місяці»: Арсен Аваков прогнозує продовження карантину

Голова МВС Арсен Аваков вважає, що Україна буде продовжувати карантинний режим до травня.

За його словами, зважаючи на те, як розвиваються події в країні, ще як мінімум 2 місяці українцям доведеться перебувати в умовах карантину.

"Зараз у нас продовжено карантин до 24 квітня, але там подивимося. Я думаю, що як мінімум два місяці нам всім доведеться сидіти, як і у всій Європі, в карантинному стані", - сказав міністр.

Якщо брати відлік запровадження карантину з 12 березня, до карантин повинен закінчитися 12 травня.

У свою чергу екс-голова Центру громадського здоров’я Володимир Курпіта, на підставі даних по динаміці поширення вірусу в Італії, Китаї та Іспанії, прогнозує пік захворювання на двадцяті числа квітня.

"Якщо в Китаї перші випадки захворювання з'явилися на початку грудня, а офіційно про них заявили в кінці грудня, то пік захворювання у них припав на 8 лютого. Тобто через два місяці. Приблизно так само було в Італії та Іспанії. Якщо врахувати, що в Україні інфекцію ввезли на початку березня, пік можемо очікувати десь в 20-х числа квітня. Після цього він піде на спад і остаточно знизиться до більш-менш стабільних цифр в кінці травня. Цьому сприятиме гарна погода, городи і менші контакти між людьми ", - запевнив він.

Але, як прогнозує більшість лікарів та інфекціоністів, коронавірус може повернутися вже восени, адже цьому посприяє комфортне для нього середовище.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі