Мінінфраструктури озвучило плани на запорізький аеропорт і залізницю

Мінінфраструктури озвучило плани на запорізький аеропорт і залізницю

Міністерство інфраструктури України озвучило плани на 2020 рік, серед яких - концесія запорізького аеропорту та залізичного вокзалу.

Про це повідомили у пресслужбі відомства.

Концесія — це переведення аеропорту у власність держави. А потім — пошук інвестора, який вкладатиме гроші в реконструкцію. В результаті інвестор буде користуватись об’єктом та отримувати дохід від його роботи. Якщо говорити про Запорізький аеропорт — він єдиний з функціонуючих в Україні, який належить громаді.

Останні роки він розвивається за рахунок місцевого бюджету. Так, у грудні завершилась реконструкція нового пасажирського терміналу. І дохід з роботи комунального підприємства отримує саме місцевий бюджет. Якщо ж аеропорт передадуть в концесію — Запоріжжя залишиться без надходжень до бюджету і не зможе впливати на географію польотів та домовлятись з авіаперевізниками про відкриття нових рейсів.

Крім того, на стадії підготовки концесії знаходяться аеропорти Чернівців і Херсону.

Та не тільки аеропорт Запоріжжя потрапив у список компаній і підприємств, що підлягають концесії. Аналогічну процедуру пройде і місцевий залізничний вокзал. 

Як зазначили у Міністерстві інфраструктури, до планів на 2020 рік входить також проектування та проведення робіт на запорізьких мостах. Проте тендер та будівництво мостових переправ досі знаходиться на стадії "призупинення" через велику кількість скарг.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі