«Місто сили»: цілющі запорізькі джерела

«Місто сили»: цілющі запорізькі джерела

Наша редакція розповідає про історичні та славетні місця у Запоріжжі та області. Наразі хочемо познайомити вас з місцями «сили», де за повір’ям можна привести своє здоров’я до ладу. Тому наша розповідь про цілющі джерела у селі Терпіння.

Село Терпіння знаходиться під Мелітополем у Запорізькій області. Місце воістину унікальне, оскільки славиться своїми унікальними джерелами з чудодійною водою. Локація овіяна чисельними легендами, тому люди зі всієї України приїжджають сюди, щоб на власні очі переконатися в силі місцевої води.

Терпіння славиться своїми джерелами вже давно - ще за часів Другої світової війни тут знаходився госпіталь. Кажуть, пораненим солдатам давали воду, щоб всі поранення швидше гоїлися. У дев'яностих роках монахи почали облаштовувати місцевість, роблячи її більш придатною для відвідування.

За легендою, стародавні люди шукали місце з доброю питною водою і вибрали для поселення Молочні води. Вони знайшли там ключі, які були породжені потужним водоносним горизонтом сарматського періоду.

В Терпінні розташовано п'ять цілющих джерел у невеликому однойменному парку на височині. Але місцеві відзначають три основних: Один з них нарекли на честь Миколи Чудотворця. Його воду називають мертвою, оскільки святий, як стверджують місцеві жителі, «убиває» всі хвороби. Вода з цього джерела має солонуватий присмак, здатна виліковувати хвороби кісток і ніг, сприяє швидкому загоєнню ран і надає хворим сили. Друге - джерело Богородиці. Воду в ньому вважають живою, оскільки вона «оживляє» здоров'я, особливо це стосується психічного здоров'я, є найбільш потужним та  третій - святого Пантелеймона, вода з цього джерела здатна лікувати захворювання органів травлення, нирок, печінки. Через вміст іонів срібла тутешня вода не псується.

Результати експертиз показують, що в одному з цих джерел склад води робить її схожою на Нарзан, вона хлоридно-кальцієва, в іншому схожа на Єсентуки 20, вона сульфатно-натрієва, а один з цих видів вод навіть може дарувати любов. Найкращим способом для одужання вважається поєднати їх вживання всередину і купання.

Води всіх джерел стікаються в одне озеро. З цієї причини дане озеро теж вважається цілющим. У різні пори року цілюще озеро приймає різні кольори. Взимку, наприклад, воно зовсім чорне, а влітку і навесні - то зелене, то блакитне!

Для охочих скупатися, не обов'язково пірнати в озеро. Води Пантелеймонівського, Нікольського і Богородичного джерел стікаються в одну спеціально обладнану купіль, яка призначена для купання в будь-який час року. У купелі є зручні сходинки для поступового входження, а також вона не така глибока, як озеро.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі