Мізерна зарплатня, відсутність медикаментів та захисту: запорізькій лікар розповів про «колапс», який очікує сферу медицини

Мізерна зарплатня, відсутність медикаментів та захисту: запорізькій лікар розповів про «колапс», який очікує сферу медицини

Медичні працівники та лікарі споконвіку стоять на передовій у боротьбі зі страшними захворюваннями, на їх допомогу розраховують мільйони життів. Для кожної країни саме ця сфера в пріоритеті, як про це запевняють можновладці. Однак, рожеві окуляри допоміг зняти вірус невідомого походження та показав реальну картину медичної підготовки у світі. На жаль, Україна далека від ідеалу в цій структурі, а останні  запроваджені реформи зможуть вщент зруйнувати медицину в країні. Такої думки дотримується запорозький студент 6-го курсу медуніверситету, медпрацівник Запорізької обласної дитячої лікарні Дмитро Дюженко, який у своєму відеозверненні розповів з чим дійсно зіштовхуються лікарі щодня.

«Я працюю у відділенні реанімації 3,5 року на ставці палатної медсестри, 9-й рік вчуся в медицині, в червні я отримую диплом і повинен йти в інтернатуру. Сьогодні, прийшовши на зміну, мені кажуть, що за всю понаднормову роботу, все, що вище ставки, нам ніхто платити не буде. Людей працює дуже мало, багато хто навіть доїхати не можуть, багато звільнилися, деякі просто не хочуть. Кілька медпрацівників відпрацювали вже більше ставки, і в підсумку, ми на роботу приїхали " за безкоштовно".  Інша проблема в тому, що, що немає грошей в лікарні, тепер санітарка, у якій обов'язки - прибирання, годування дітей падають на наші плечі - через те, що немає фінансування, санітарка працює до 6-ої вечора. І тепер я повинен бути в палаті з дітьми, займатися прибиранням палат, відповідати за харчування, і це все за безкоштовно», - зазначає Дмитро.

Однак, серед іншого за словами Дмитра, у лікарів анулювали вислугу років, категорії та інше, відповідно на руки медики отримають «голу ставку», у сумі 2-3 тисячі гривень, але при цьому на зарплатню, відповідно до закону, буде накладено податок. У співробітників виникає питання, на що були покладені роки життя, навчаючись і працюючи, коли «касир в АТБ» отримує більше.

"Як жити? У мене квартира коштує 2 тисячі, я знімаю з сусідом, по тисячі скинулися, заплатили комуналку, і залишилося на життя 500-700 грн. Я сьогодні приїхав на роботу за 12 грн. - на проїзд туди й назад. Завтра у мене грошей не буде », - каже медик.

Брак фінансування та мізерна зарплатня не єдина проблема медичної сфери, є куди більша, а саме відсутність медикаментів, фізіологічних розчинів тощо, які конче потрібні реанімації.

«Приїжджає дитина без батьків, які не можуть купити, що їм робити, вмирати? Я своїм коштом купував памперси, препарати, тому що мені шкода дітей », - зазначає студент.

Коли запорізькі чиновники та обранці, запевняють громаду у тому, що під час пандемії вони з верху до низу забезпечили лікарів засобами індивідуального захисту, то останні  пишуть пости у соціальних мережах та просять його у небайдужих містян. За словами автора звернення, йому не соромно просити, тому що іншого вибору немає.

«Питання у мене стоїть особисто до Президента, МОЗ, міністру: ви взагалі як собі уявляєте майбутній розвиток медицини в країні? Розумієте, є таке поняття «точка неповернення». Ви зараз покладіть медицину на плечі, а потім ви її просто не підійміть. Ніхто не захоче тут працювати за такі гроші. Ми всі перебуваємо на передовій: сюди можуть привести хворих на коронавірус, гепатит В, СНІД. Нас ніхто не перевіряє, нам не роблять щеплення безкоштовно. Здоров'я медиків має цікавити країну. Хто буде боротися з усіма хворобами, якщо ніхто не буде на роботу виходити? Ми працюємо собі ж в мінус, чи є сенс сюди ходити? Ні », - каже Дмитро.

Постає питання, якщо всі хто при владі так наголошує, що здоров’я громадян України понад усе, чому тоді дії різняться зі словами? Чому благородна та інтелігента професія стоїть на колінах та просить гроші, як на паперті? Чи за це боролася країна довгі роки незалежності?

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі