«Мої музичні перерви пов’язані лише з пошуком себе», - інтерв’ю зі співачкою Katya Chilly

«Мої музичні перерви пов’язані лише з пошуком себе», - інтерв’ю зі співачкою Katya Chilly

Katya Chilly – відома українська співачка, яку часто називають «дивом» музичної індустрії. Її поява стала справжнім емоційним потрясінням для громадськості. Катерина повернула як українській, так і світовій сцені етнічний стиль.

Katya Chilly – відома українська співачка, яку часто називають «дивом» музичної індустрії. Її поява стала справжнім емоційним потрясінням для громадськості. Катерина повернула як українській, так і світовій сцені етнічний стиль. Співачка має багату біографію та великий духовний потенціал.

Журналістам видання «Факти Запоріжжя» вдалося поспілкуватися з нетиповою  постаттю української музики та передати її життєвий досвід читачам.

- Ваш сценічний образ почав своє становлення у 90-х роках. Він був шокуючим для громадськості та першим у своєму роді. Katya Chilly – це образ, змальований із ваших уявлень, чи результат спільної роботи з кимось?

- Сценічний образ – як життя. Він змінюється у процесі. Це творчість, маленький діалог через образ. Я маю відчуття, які допомагають мені створювати. Звісно, майстри високого рівня допомагають відтворити це все якнайкраще, адже якість має для мене велике значення.

- Ви тривалий час гастролювали по Великій Британії, провівши близько 40 концертів. Як місцеві мешканці сприйняли вашу творчість, специфічну для їхнього регіону?

- Музика – це універсальна мова, субстанція, яка не обмежена словами, мова емоцій і душі. Не важливо – там чи тут. Ми слухаємо англомовну музику. Вона відрізняється від звичної для нас, але ми все одно її слухаємо, навіть якщо не знаємо мови. Мабуть, подібні процеси відбуваються усюди.

- В одному з інтерв’ю ви говорили, що не працюєте у, так званій, «сервісній сфері» та орієнтуєтесь саме на створення музики. Як не «підхопити» зіркову хворобу та не втратити звязок зі своєю душею?

- Про зв’язок із душею – цікаве питання. Необхідно слухати тишу в собі та себе в тиші. Щодо зіркової хвороби, я б переформатувала цей вираз. Важливо не потрапити в рабство від соціальних ролей та обумовленостей, власних амбіцій та жаги до більшого: грошей, слави, уваги. Тут на допомогу і приходить зв’язок із душею, який допомагає не збитися з будь-якого шляху. Крім того, саме цей зв’язок і обирає сферу реалізації. Тоді системі важко зламати людину, адже вона перестає бути обслуговуючим персоналом.

- З чим повязані ваші творчі перерви?

- Лише з пошуком себе, це єдина причина. З пошуком того, заради чого я б хотіла працювати. Мені б не хотілося робити щось за інерцією, щоб потім намагатися позбутись плодів праці. Насправді, створено ще дуже небагато, але вже є речі, які мене тішать і дають наснагу рухатися далі в доступному мені темпі. Я рада, що знаходжу однодумців, шукаю свою творчість, можу бути гравцем і живу своє життя. Я не втрачаю свою внутрішню дитину, яка досліджує, тішить, довіряє, але залишається відповідальною.

- На який вік ви себе почуваєте?

- Запитайте у 72-річної людини, як вона визначає свій внутрішній вік. Коли ви подивитесь у її очі, побачите беззахисну дитину, якою вона досі є. Це щось живе, що не має ні початку, ні кінця, ні віку. Так, тіло старіє або дорослішає, воно стає здоровим або хворіє, якщо ми не слухаємо свою душу. Це своєрідний барометр, будинок, але й помічник, який допомогає визначити наш стан. Той, хто живе в цьому будинку, не має віку. Моя мета – не дати цьому організму згаснути чи заснути.

- Над чим ви зараз працюєте?

- Останнім часом я вирішила приділяти увагу музиці. У зв’язку з цим, якщо матиму час і сили, я знайду багато радості у реалізації через музику. Зараз це надихає мене і я бачу сенс у творчості.

- У березні відбулась презентація пісні «Голос води», у якій ви заспівали разом з виконавцями DakhaBrakha, ONUKA та The Maneken. Це була неймовірна колаборація. Хто став ініціатором проекту та які у вас залишились враження від роботи?

- Ідейний натхненник – вода «Моршинська». Вони вирішили підтримати екологічний потік усвідомлення наскільки ми залежні від природи. Виробники продукції вирішили повернути тій землі, з якої береться вода у Карпатах, любов в еквіваленті музики та можливості направити увагу на субстанцію води. Вони вклали дуже багато грошей, щоб створити проект. Для втілення ідеї були залучені музичні інструменти, які працюють винятково на воді (річкової, дощової, з водоспаду). Були запрошені неперевершені музиканти, серед яких і мені пощастило взяти участь. Це прекрасна можливість працювати з талановитими колективами. Ми всі робили те, що відчували. Усі наші думки та почуття зібрав The Maneken і оформив у єдиний витвір. Найцікавіше, що, в результаті проекту, вийшло не домінувати, а взаємодіяти з водою. Для мене це знакова робота, яка переростає у крок назустріч до себе.

- Якими духовними практиками ви володієте?

- Я нічим не володію, але можу на щось направляти свою увагу чи взаємодіяти з інструментами, з якими я працюю. Чи навчаюсь я? Так, навчаюсь і досі. Чи звертаюсь за допомогою? Так, звертаюсь. Чи допомагаю тим, хто потребує моєї поради? Обов’язково. Найбільше, що я можу зробити – розкритися, саме це ініціює зміни в іншій людині.

- Як ви налаштовуєтесь на важливий вихід?

- Це складне і водночас просте питання. У перспективі минулого, я б відповіла на нього інакше. Сьогодні мені необхідно лише прийняти душ, вдягти чистий одяг і вийти в люди. Мені важливо виглядати свіжою, мати внутрішню можливість комунікації. Це просто можливість не боятися.

- 4 липня у вас відбувся майстер-клас «Звук» у Запоріжжі. Чи можете ви оцінити рівень усвідомленості містян?

- Я не можу оцінювати ні себе, ні когось іншого. Кожен із нас робить те, що він може, виходячи з того ресурсу, який має. Якщо ми можемо допомагати один одному та ділитися інструментами, я завжди піду назустріч.

- Яка література знаходить найбільший відгук у вашій душі?

- Раніше я читала лише наукові праці, але зараз бачу величезний потенціал і можливості художньої літератури. Є щось, що можна передати лише через художню літературу: мову почуттів, деякі повідомлення, які не можуть бути прийнятими наукою, тому що їх необхідно довго розщеплювати. Саме це передається у казках, фантастичних творах, поезії, які характеризуються не сухістю, а сприйняттям. Художня література нас оживляє, дає можливість ділитися знаннями.

- Що живе всередині вас, окрім музики?

- В мені живе той, хто не має ні початку, ні кінця. Музика – це великі можливості, океан життя, яким можна захоплювати та багато чого створювати. Кажуть, що людина – великий Всесвіт. Ми обмежені цим маленьким тілом, але, якщо відкриємо своє серце або просто подивимось усередину нього, зрозуміємо, що у такій безмежній глибині збережені усі закони Всесвіту. Чим глибше подивитись всередину, тим більше можна побачити ззовні. З цим кожна дитина приходить до світу. Важливо робити кроки не від себе, а у напрямку до свого серця. Наодинці ми чуємо внутрішній голос великої правди, але колись він говоритиме дуже гучно.

- Як ви порадите позбавлятись від суму?

- Необхідно активно діяти, щоб підтримати відчуття радості. Якщо я починаю нудьгувати, згадую, від чого радію, і на рівні дії підтримую це. Я не боюся дивитись усередину нудьги та страху, якщо це стосується невирішеної проблеми.

- Чи багато частин світу ви обїздили? Можете назвати своє найулюбленіше місце на планеті?

- Я дуже люблю Землю і подорожувати. Обожнюю культури корінних народів, адже це для мене потік життя. Саме у цій сфері серце ще не закрите та не знищене. Полюбляю місця, де збереглась дика природа. Мені пощастило жити в Україні.

- Що ви вважаєте своїм найголовнішим досягненням?

- Найголовнішим досягненням я вважаю те, що в свої 41 відчуваю себе більш живою, ніж у 18. Відчуваю себе більш гарною та пробудженою, люблю це життя ще більше та продовжую прокидатися. З часом я не закриваюсь від людей, а більше їх помічаю. Хочеться вчитися та багато читати. Досягненням є те, що я вбачаю у своїх батьках найголовніших вчителів.

- Чи маєте секрет, який допомагає залишатися у такій прекрасній формі?

- Тиша – це шлях повернення себе. Щоб бути зі світом, необхідно бути у себе. Це можливість дати цьому оркестрові зазвучати з твоїм інструментом.

Фото надані від прес-служби Katya Chilly та фотографині Маші Ісаєвої.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі