Можливості пенсіонерів під час карантину: які місця можна відвідувати

Можливості пенсіонерів під час карантину: які місця можна відвідувати

Як відомо, COVID-19 ставить життя пенсіонерів під загрозу. За даними ВООЗ, 95% жерт коронавірусубули старше 60 років. Тому карантин для літніх людей має бути більш жорстким.

Про це йдеться в роз’ясненнях Кабміну стосовно обмежень на період карантину.

Літні українці можуть відвідувати магазини та аптеки на відстані не більше 2 км від місця самоізоляції. Зазначається, що люди старше 60 років, які  знаходяться на самоізоляції та не є хворими на коронавірус, можуть відвідувати розташовані поблизу свого будинку аптеки та магазини, якщо про них немає кому подбати. Однак, пенсіонери повинні дотримуватись масочного режиму та мати про собі документи, що посвідчують особу.

Крім того, літні люди, які працюють на підприємствах критичної інфраструктури, можуть їздити на роботу, дотримуючись загальних вимог – масочний режим, соціальна дистанція в 1,5 метра, наявність паспорту чи пенсійного посвідчення, довідки з роботи.

"Частоту виходу на вулицю контролює сама людина за умови дотримання рекомендацій, але робити це необхідно якомога рідше та планувати закупівлі на якнайдовший часовий період. А наявність документів дозволить перевірити, чи не мусить вона бути на самоізоляції чи обсервації, а також чи не порушила вона дозволену відстань у 2 км від визначеного місця самоізоляції. Контроль за дотриманням цих правил здійснюють структурні підрозділи МВС", –уточнюють в Кабінеті Міністрів.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі