На баланс КП «Водоканал» переходить аварійна транзитна труба, відповідальність за яку перекладало на ОСББ

На баланс КП «Водоканал» переходить аварійна транзитна труба, відповідальність за яку перекладало на ОСББ

Комунальні баталії між запоріжанами та співробітниками підприємств та відомств новина не нова, а навіть заїжджена -  як кліше.  Однак з нею зіштовхуються містяни майже не щодня, як наприклад мешканці будинку по вулиці Воронезькій.

Нещодавно ми розповідали про аварійну транзитну трубу холодного водопостачання, яка через річний знос, проржавіла та затоплює підвал ОСББ по вулиці Воронезькій будинок №6. Місцеві мешканці звинувачують КП «Водоканал», у бездіяльності щодо ремонту труби, яка за планом знаходиться на балансі підприємства та майже 3 роки відхрещується від цієї проблеми, тому ремонтують її самотужки. Зацікавившись цим питанням, наша редакція вирішила внести ясність, хто саме повинен відповідати за дану трубу та направила запити до КП «Водоканал» та Департаменту з управління житлово - комунальним господарством Запорізької міської ради.

Тож у майже ідентичних відповідях, відомство повідомляє, що 30 квітня виконавчим комітетом Запорізької міської ради було прийнято рішення «Про закріплення на праві господарського відання за комунальним підприємством «Водоканал» транзитних мереж холодного водопостачання по вулиці Воронезька, 6; Хакаській, ; проспекту Ювілейному, 17-А та вулиці Навгородській 12». Наразі діє процедура прийняття на баланс КП даних мереж водопостачання, що  проходять підвальними приміщеннями. Тільки після того як процедура завершиться, підприємство почне нести за них відповідальність.

Однак оцінку вартості труби комунальне підприємство не проводило, а за даними незалежної оцінки, яку виконували у 2019 році, сума складає – 3 934 гривні.

Також за словами мешканки дому, стало відомо, що холодним забезпеченням від цієї труби користується тільки 52 квартири, натомість будинок №12 по вулиці Воронезька, куди по транзиту подається вода, КП «Водоканал» отримує оплату за обслуговування від 144 квартир. Тож виходить, що відповідальність та ремонт труби «Водоканал» не несе, але грошенята бере.

У свою чергу «Водоканал» зазначає, що послуга за водопостачання та водовідведення надається підприємство відповідно до відкритих рахунків. Тож у житловому будинку №6 знаходиться 124 квартири, а для розрахунків за послуги відкрито 128 особистих рахунків.

Якщо раніше, як зазначали мешканці будинку підприємство відмовлялось виконувати роботи, то наразі їх чекає неприємний сюрприз у вигляді суцільного іржавого коржа.

 

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі