На манежі все ті ж: відхилені учасники тендеру на будівництво мостів подали скаргу

На манежі все ті ж: відхилені учасники тендеру на будівництво мостів подали скаргу

Ми продовжуємо розповідати всі тонкощі проведення тендеру на будівництво запорізьких мостів. Наразі черговий скандал. Після відхилення пропозицій учасників турецької та китайської компаній, вони вирішили оскаржити дане рішення.

29 січня було оприлюднено протокол розгляду тендерних пропозицій, рішенням якого до участі в аукціоні допущені дві компанії: ONUR TAAHHUT TASIMACILIK İNSAAT TİCARET VE SANAYİ ANONİM SİRKETİ(ОНУР ТААХХУТ ТАШИМАДЖИЛИК ІНШААТ ТІДЖАРЕТ ВЕ САНАЇ АНОНІМ ШИРКЕТІ) та  GOCAY INSAAT TAAHHUT VE TICARET ANONIM SIRKETI.

Тендерні пропозиції інших чотирьох відхилені, адже China Road and Bridge Corporation, ТОВ "ЕКО-БУДТРЕЙД","Сіногідро Корпорейшн Лімітед","Лімак Іншаат Санаї ве Тіджарет Анонім Шіркеті"  -  не відповідають кваліфікаційним критеріям, установленим в тендерній документації,  тендерна пропозиція не відповідає вимогам тендерної документації;

Тому дві останні вирішили образитись та вчора, 3 лютого подали заяви на оскарження рішення щодо відхилення, аргумантуючи так:

«Одними з основних принципів Закону є недискримінація учасників та об’єктивна і неупереджена оцінка тендерних пропозицій. Однак Замовником під час розгляду тендерних пропозицій ці принципи були грубо порушені. Зокрема відхилена наша пропозиція, як така, що не відповідає вимогам Документації та одночасно допущені до аукціону пропозиції ONURTAAHHUT та Компанії ГЬОЧАЙ, незважаючи на їх невідповідність вимогам Документації. Відповідно до змісту статті 30 Закону відхилення тендерної пропозиції, яка не відповідає вимогам тендерної документації є не правом, а обов’язком Замовника. Відхиливши нашу пропозицію та не відхиливши пропозиції ONURTAAHHUT та Компанії ГЬОЧАЙ Замовник порушив принципи, декларовані Законом, зокрема принцип недискримінації учасників та об’єктивної і неупередженої оцінки тендерних пропозицій» - йдеться у повідомлені.

Надалі турецька та китайська компанії у подробицях розписали порушення вимог тендерної документації компаній «переможців».

Також зауважили на тому, що тендерні пропозиції турецьких компаній містять однакові недоліки і помилки, а також мають схожість в підготовлених документах, а тому можуть діяти за попередньою домовленістю.

Нагадаємо, ONUR та GOCAY - спільно брали участь у будівництві автошляху Гебзе-Органзі-Ізмір (включаючи перетинання затоки Ізміт), тобто можуть бути пов’язані між собою. У тендерній документації учасників зазначено, що ONUR за цім проектом виконував підрядні роботи вартістю 127,5 мільйонів доларів США, а GOCAY -  2,6 мільйона доларів США.

Автори скарг просять Колегію АМКУ дати доручення профільним підрозділам для дослідження питання наявності антиконкурентних узгоджених дій.

Станом на сьогодні, скарги очікують прийняття до розгляду.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі