На Мелітопольщині працівники ДБР викрили схему "ритуальників-поліції"

На Мелітопольщині працівники ДБР викрили схему 'ритуальників-поліції'

Нещодавно ми познайомили Вас з особливостями надання ритуальних послуг у Запоріжжі.

Сьогодні розповімо про симбіоз поліції та ритуальних бюро міста Мелітополя, викритий працівниками ДБР. Методи, якими діяли поліціянти разом з ритуальниками стали підставою досудового розслідування у кримінальному провадженні № 62019080000000458, відомості щодо якого внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 26.09.2019 за ознаками ч. 1 ст. 365 КК України (Перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу).

За матеріалами слідства встановлено, що невстановлені співробітники чергової частини Мелітопольського ВП ГУНП в Запорізькій області за винагороду передають службову інформацію про померлих осіб представникам ритуальної служби.

Після того, як родичі небіжчика телефонують за спеціальною телефонною лінією «102» та повідомляють до Мелітопольського ВП ГУНП про смерть особи, співробітники чергової частини передають інформацію про адресу перебування небіжчика директору КП «Спеціалізована ритуальна служба Мелітопольської районної ради Запорізької області» Владиславу Курочкіну.

За кожне повідомлення про адресу, де померла людина, Курочкін сплачує представникам чергової частини Мелітопольського ВП 200 грн.  У свою чергу представники ритуальних бюро за вказану інформацію сплачують Владиславу Курочкіну вже 300 грн. Отримавши таку інформацію ритуальні агенти виїжджають за адресою перебування тіла покійного та укладають договори про надання ритуальних послуг.

На підставі клопотань слідчих ДБР, 12 лютого слідчий суддя Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області Урупа І.В. надав дозвіл на тимчасовий доступ до інформації про зв`язок кінцевих обладнань споживачів телекомунікаційних послуг, у період часу з 01.01.2019 по 01.09.2019 за абонентськими номерами всіх співробітників, які у цей період несли службу у черговій частині Мелітопольського ВП ГУНП в Запорізькій області.

Загалом співробітники ДБР отримують інформацію про дзвінки, здійснені зі службового мобільного телефону чергової служби Мелітопольського ВП ГУНП та мобільних телефонів тринадцяти співробітників відділу поліція, які чергували у черговій частині протягом 2019 року, серед них інспектори-чергові та  помічники чергових секторів реагування патрульної поліції № 1, 2, 3, 4 (наступні прізвища вказані у кримінальному провадженні № 62019080000000458):

 • - помічник чергового СРПП № 4 Мелітопольського ВП ГУНП в Запорізькій області Неділько Віталій Олександрович;
 • - помічник чергового СРПП № 1 Мелітопольського ВП ГУНП в Запорізькій області Шумський Андрій Олександрович;
 • - інспектор черговий СРПП № 4 Мелітопольського ВП ГУНП в Запорізькій області Кравченко Анна Миколаївна;
 • - інспектор СРПП № 3 Мелітопольського ВП ГУНП в Запорізькій області Булищенко Володимир Олександрович;
 • - старший інспектор черговий СРПП № 4 Мелітопольського ВП ГУНП в Запорізькій області Патлаха Олексій Олександрович;
 • - оперативний уповноважений ВКП Мелітопольського ВП ГУНП в Запорізькій області Акулов Юрій Вікторович;
 • - поліцейський СРПП № 1 Мелітопольського ВП ГУНП в Запорізькій області Северін Іван Володимирович;
 • - старший інспектор - черговий СРПП № 1 Мелітопольського ВП ГУНП в Запорізькій області Маринов Сергій Миколайович;
 • - старший інспектор - черговий СРПП № 2 Мелітопольського ВП ГУНП в Запорізькій області Загубипалець Іван Дмитрович;
 • - помічник чергового СРПП № 2 Мелітопольського ВП ГУНП в Запорізькій області Демченко Олександр Олексійович;
 • - інспектор черговий СРПП № 4 Мелітопольського ВП ГУНП в Запорізькій області ОСОБА_4;
 • - помічник чергового СРПП № 3 Мелітопольського ВП ГУНП в Запорізькій області ОСОБА_3;
 • - старший інспектор СРПП № 3 Мелітопольського ВП ГУНП в Запорізькій області ОСОБА_5.

За інформацією з відкритих джерел, практика передачі працівниками поліції  (раніше міліції) інформації про  померлих осіб представникам ритуальної служби за грошову винагороду не нова та здійснюється впродовж десятки років на території всієї країни, але це не виправдовує правоохоронців. У випадку, якщо співробітниками ДБР були надані абонентські номери, які реально використовують поліціянти, а не номери сторонніх телефонів, результат буде дуже цікавий.

Довідка:

Директором КП «Спеціалізована ритуальна служба Мелітопольської районної ради Запорізької області» є депутат Мелітопольської районної ради Курочкін Владислав Юрійович, обраний у 2015 році від партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність».

Владислав Курочкін входить в комісію з питань підприємництва, транспорту, зв’язку, житлово-комунального господарства та регуляторної політики  Мелітопольської районної ради.

У 2017 році двічі притягувався до адміністративної відповідальності за вчинення корупційного правопорушення за ознаками ч.1, ч.2 ст. 172-7 КУпАП (Порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів), складених за укладення договорів про надання ритуальних послуг зі своїм батьком та своєю тещею, але судді Мелітопольського міськрайонного суду не побачили у вказаних діях складу адмінпорушення та закрили провадження.

За даними декларації за 2018 рік Владислав Курочкін отримав  від КП «Спеціалізована ритуальна служба» 91 956 гривень заробітної та 346 922 гривень доходу від зайняття підприємницькою діяльністю.

Як бачимо, підприємницька діяльність депутата приносить дохід у 3,5 раза більше, ніж робота директором комунального підприємства.

Якщо Вам відомі:

 • 1. факти порушення законів України посадовими особами;
 • 2. факти про корупційні схеми у державних органах, комунальних підприємствах та органів місцевого самоврядування;
 • 3. зловживання службовим становищем посадових осіб.

Звертайтесь до ГО "Справжні дії":

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі