На зарплатню судді можна утримувати 40 медсестер

На зарплатню судді можна утримувати 40 медсестер

Сьогодні, коли наше життя й здоров’я, як ніколи залежить від медичних працівників, від їх захисту та забезпечення, ми вирішили розповісти про неймовірну диспропорцію у грошовому забезпеченні лікарів та представників інших професій, які отримують заробітну плату з державного бюджету.

Для порівняння ми обрали лікарів та суддів. Ці дві професії - складні, передбачають довге навчання та саме від них залежить наше життя й захист прав і свобод.

У єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування ми знайшли декларацію, подану головним лікарем КНП «Обласна інфекційна клінічна лікарня» Володимиром Шинкаренко за 2019 рік, та з’ясували, що минулого року очільник головного медичного закладу, у якому лікують  наших земляків від коронавірусної інфекції COVID-19, отримав  246 645 гривень заробітної плати, іншого доходу торік отримано не було.

У свою чергу судді отримують набагато більшу зарплатню, наприклад, суддя Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області Віктор Фомін 31 березня отримав заробітну плату у розмірі 312 430 грн.

Заробітна плата заступника голови Запорізького апеляційного суду Оксани Кримської, отримана 27 березня, склала  262 452 грн.

У цей же день суддя цього ж відомства Алеся Дашковська отримала 221 008 грн.

Суддя Запорізького апеляційного суду Юрій Гріпас 13 березня отримав заробітну плату у розмірі 216 211 грн.

Ми теж спочатку не повірили, що працівники суду щомісячно отримують річну заробітну плату очільника обласного медичного закладу, але насправді саме такі доходи щомісячно декларують судді. Сьогодні на одну зарплату судді можна утримувати понад 40 медичних сестер, заробітна плата яких, як нам відомо, не перевищує 5 тисяч гривень.

Робота медичних працівників зараз також важлива, як і винесення справедливого рішення суду, тому незрозуміло чому такий дисбаланс у грошовому утриманні.

Ми вже розповідали про те, що сьогодні судді стають власниками елітних автівок, вартістю понад мільйон гривень, перевагу віддають позашляховикам відомих брендів:

  • Нінель Марченко пересувається на TOYOTA Prado, 2019 року випуску, вартістю 1 053 950 гривень;
  • Володимир Кричмаржевський став власником Volvo XC90, 2019 року випуску, вартістю 1 592 983 гривень;
  • Олена Федорова придбала Lexus NX-200, 2019 року випуску, вартістю 1 081 099 гривень.

Зазначимо, на сьогодні лікарям і медсестрам потрібні елементарні засоби захисту, сучасне обладнання та матеріальна мотивація у вигляді підвищеної заробітної плати, бо вони одні з тих, хто отримує мізерну плату за свою небезпечну та важку працю.

 

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі