На Вільнянщині екснардеп Кривохатько знищує комплекс курганів

На Вільнянщині екснардеп Кривохатько знищує комплекс курганів

Територія Запорізької області з роками втрачає свою автентичність. Так, історична мапа країни дедалі більше біднішає курганними могильниками. Під прицілом історичні артефакти та земля. І перші, й другі задля прибутку переорюють або розкопують за допомогою тракторів чи екскаваторів. За словами вчених, ми можемо втратити власну історичну спадщину вже за кілька років, якщо не зупинити цей процес.

До прикладу візьмемо історію, пов’язану із Запорізькою областю. За нашою інформацією, у період між 2013- 2020 роками ФГ «Кривохатько В.В.», розташоване на території Вільнянського району, під протекцією екснародного депутата Кривохатька Вадима, на території Запорізької області розорало понад 30 пам’яток археології спричинивши значні збитки державі. Та відповідальності за це не поніс й досі.

Звісно, правоохоронні органи Запорізької області у 2013 році внесли відомості до ЄРДР про скоєння кримінального правопорушення ФГ «Кривохатько В.В.» № 12013080210000681 від 11.04.2013 за ч.2. ст. 298 КК України. На додаток, до матеріалів слідства додавались нові факти нищення пам’яток археології. Однак, як виявилось, цього було не достатньо, і 27 січня 2020 року Вільнянський ВП Пологівського ВП ГУНП України в Запорізькій області кримінальне провадження закрило.

Зазначимо, за 7 років проведення розслідування, представники правоохоронної системи не скерували до суду ніяких матеріалів кримінального провадження та навіть не предявили підозри.

Ця справа згодом «канула в Лету», втім зовсім недавно, як нам стало відомо, 2 квітня 2019 року Вільнянське відділення поліції Пологівського відділу поліції ГУНП в Запорізькій області внесло до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості за №12019080210000312 щодо знищення пам’яток культурної спадщини (курганний могильник № 4281, де сконцентровані три кургани) із визначенням правової кваліфікації кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 298 Кримінального кодексу України (нищення, руйнування чи псування пам’яток історії або культури) та розпочато досудове розслідування. Втім, про підозру жодній особі й досі не повідомлено. І скоріше за все цю справу чекає аналогічна доля – її закриють.

За інформацією обласного центру охорони культурної спадщини, збитки нанесені державі становлять понад 50 мільйонів гривень, втім місцева прокуратура та відділок поліції ігнорують приналежність екснардепа до цього.

Як повідомляють наші джерела, Вадим Кривохатько залагодив ці дві справи, надавши матеріальну вигоду керівництву Токмацької місцевої прокуратури та місцевого відділку поліції.

Запевнитись у цьому можна на прикладі сьогоднішніх подій. Так, 7 квітня представники ГО «Антикорупційний рух воїнів АТО» зафіксували факт розорення курганного могильника на території Московської сільської ради Вільнянського району. Невідомі особи зі спецтехнікою працювали на території землі, де сконцентрований курган, зі спецобладнанням – трактором та екскаватором.

У відповідь на зухвалі дії, керівник громадської організації «Антикорупційний рух воїнів АТО» викликав на місце події поліцію та представників сільської ради сектору охорони культурної спадщини, які й надали дозвіл на проведення археологічних розвідок під поверхнею кургану № 1 курганної групи № 4281 розташованого на території с. Укромне. Ми не будемо піддавати сумніву законності цього документу, та можемо припустити, що технологія процедури абсолютно порушена. Так, за допомогою тракторів й екскаваторів відбувається руйнування стародавніх курганів, які офіційні археологи досліджують за допомогою саперних лопаток та щіток.

 

Місцеві мешканці впевнені, що під так званою операцією «археологічних розвідок» приховуються зовсім інші інтереси, а саме ці дії підтверджують те, що Вадим Кривохатько хоче знецінити археологічну спадщину та приховати факти пошкодження ним раніше пам’яток археології. Якщо ж справу буде доведено до кінця, то тисячолітня історія України назавжди зрівняється із землею.

На сьогодні ГО ініціювала серію звернень до Генерального прокурора України, Міністра внутрішніх справ, ДБР, народної депутатки Марини Нікітіної, керівнику КЗ «Запорізький обласний центр охорони культурної спадщини» ЗОР з метою втрутитись в дану ситуацію та посприяти ситуації, яка триває майже десятиріччя.

Наша редакція, зважаючи на вищевикладені факти, просимо зі свого боку, надати правоохоронним органам оцінку діям екснардепа та поновити кримінальне провадження по даному факту, яке призвело до мільйонних збитків державі.  Курган і охоронна зона навколо нього має бути відновлено коштами правопорушника!

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі