На Запоріжжі чиновники намагаються закрити дитячий табір: адміністрація заявляє про спробу рейдерства

На Запоріжжі чиновники намагаються закрити дитячий табір: адміністрація заявляє про спробу рейдерства

Дитячий табір у Кирилівці накрила лавина перевірок, закладу не дозволяють працювати.

Дитячий табір у Кирилівці накрила лавина перевірок, закладу не дозволяють працювати. У ЗМІ з'явилася інформація про небезпеку для дітей. Адміністрація табору це спростовує і вважає, що чиновники поклали око на їхню землю. Дорослі, які супроводжують дітей, на стороні адміністрації.

Про рейдерів і перевірки

Дитячий оздоровчий заклад «Лазурні далі» працює на косі Пересип у Кирилівці не перший рік. З початку 2000-х в ньому традиційно відпочивають діти енергетиків і комунальників з Чернігівської області. Дозвільні документи дитячий табір завжди отримував без проблем, але цього року форму № 318, яка дозволяє роботу, він отримав з істотними зауваженнями, потік яких тільки збільшується.

Скандал розгорівся наприкінці липня. Заступник голови Запорізької облдержадміністрації Едуард Гугнін офіційно повідомив ЗМІ, що установа не отримала дозвільних документів, дітям, які перебувають у таборі, загрожує небезпека, і ухвалене рішення про їх вивезення, пише видання «Місцеві вісті».

Інформація набула широкого розголосу. Адміністрація табору спочатку від коментарів відмовлялася. Але, зрештою, все ж вирішила прояснити ситуацію і звернулася до ЗМІ.

Зазначимо, що ТОВ «Лазурні далі» належить і дитячий оздоровчий заклад, і доросла база відпочинку.

З кореспондентом сайту «MV» поспілкувалася Наталя Орлова, яка є виконавчим директором бази відпочинку, а за сумісництвом тимчасово виконувала обов'язки директора дитячого оздоровчого закладу.

Вона розповіла, що по табору прокотилася хвиля перевірок. Перша з них виявила 14 недоліків, які були оперативно усунені, про що контролюючі органи були офіційно повідомлені. Однак повторні перевірки не тільки вписали в акт ті ж недоліки, але і внесли нові. Серед серйозних «огріхів» – відсутність наматрацників на ліжках і брудна постільна білизна, а також антисанітарія у харчоблоці. Були нарікання і щодо якості їжі. Йдеться про перевірки, ініційовані облдержадміністрацією в особі Едуарда Гугніна і проведені Держспоживслужбою.

Водночас, аналізи, проведені Азовським лабораторним центром МОЗ відхилень від норм не виявили, зазначає видання.

Проте, деякі недоліки, зазначені в актах, справді не були виправлені. Наприклад, відсутні решітки на кухонній вентиляції, а підлогу (лінолеумне покриття) в житловому корпусі, яку комісія вимагала замінити, вирішили пофарбувати. Наталя Орлова пояснює це тим, що бюджет дитячого табору невеликий, адже путівка з чотириразовим харчуванням коштує 360 грн. в день. На думку адміністрації, перевірки Держспоживслужби – лише привід не дати дозволу на роботу. Причини ж того, що відбувається із «Лазурними далями», значно глибші.

«Я вважаю, що тут задіяна область. Тому що розпорядження надсилає Гугнін. Він дає вказівки на щоденні перевірки і тому подібне, значить, їм потрібна ця територія. «Простий смертний» тут не купить землю.

Ще насторожує те, що минулого року довідка № 318 була ідеальною, а тут раптом за рік все погано стало. Було б не так прикро, якби я не знала, що є два дитячих табори, в яких умови набагато гірші, і вони дозвіл отримали без проблем», - коментує ситуацію Н. Орлова.

На власні очі

Журналісти видання вирішили пройтися територією, і на власні очі побачити, як йдуть справи. Корпуси вишуканою архітектурою похвалитися не можуть – типові споруди радянських часів. Але стіни побілені, а поруччя пофарбовані. Харчоблок та житлові корпуси теж нагадують про соціалістичне минуле. Стіни кухні викладені простим кахлем, в їдальні розписані невибагливими зображеннями, в житлових корпусах – пофарбовані.

Меблі, як в їдальні, так і в кімнатах не нові, але цілком функціональні. Скрізь чисто. Постільна білизна свіжа, наматрацники є.

Звичайно, можна припустити, що до приїзду журналістів підготувалися, тому кореспонденти вирушили на пляж, щоб поспілкуватися з відпочивальниками. Дорогою оглянули охайні спортивний та ігровий майданчики. Сам пляж облаштований, місця для купання огороджені, рятувальний пост обладнаний за всіма правилами.

 «Ми відпочиваємо тут протягом багатьох років, я, наприклад, з 2003 року, у мене дочка тут виросла. Я дуже вдячна теплому прийому. Нам тут подобається. Тут діти з Чернігова і Чернігівської області, з північного регіону, і такий відпочинок для нас дуже важливий. Ми обурені тим, що відбувається, це обмеження, в першу чергу, дітей.

Харчування тут відмінне, порції повноцінні. Якщо м'ясо, то великий шматок. Все свіже. Не було жодного випадку отруєння», - зазначає відпочивальниця Людмила.

«Просимо захистити базу відпочинку «Лазурні далі» від того неподобства, що відбувається. Альтернативи ніхто не пропонує, а тільки погрожують, що всіх виженуть», - заявляє  Тетяна, яка також відпочиває на базі.

Не почули кореспонденти і нарікань на якість обслуговування або санітарний стан.

Зазначимо, що вихователі, які супроводжують дітей, написали в Адміністрацію Президента України листа, де описали ситуацію, назвали її дуже схожою на рейдерське захоплення і просили вжити заходів.

Не інакше, як рейдерським захопленням, називає ситуацію і заступник гендиректора ТОВ «Лазурні далі» Світлана Кацюба.

«Я знаю навіть, хто замовник, але називати його поки не буду. Можу сказати, що він має безпосереднє відношення до можновладців. Що стосується документів, то говорити, що у нас немає дозволу, не можна. Форма № 318 у нас відкрита, і працювати ми можемо. Але відкрита вона була із зауваженнями, і на те, що ми їх усунули, ніхто уваги не звернув. Контролери тільки вишукують нові приводи, щоб нас закрити, - розповіла С. Кацюба у телефонній розмові.

В очікування відповіді

Журналісти видання спробували отримати коментар безпосередньо у Едуарда Гугніна, якого адміністрація закладу звинувачує у рейдерстві. Але неодноразові спроби додзвонитися чиновнику за телефоном, вказаним на сайті облдержадміністрації, успіхом не увінчалися. Зрештою, свої питання журналісти виклали в електронному зверненні до чиновників. Щойно надійдуть відповіді, їх одразу буде оприлюднено.  

 

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі