На Запоріжжі спалах небезпечної інфекції

На Запоріжжі спалах небезпечної інфекції

Рівень захворюваності на 27% вище у порівнянні з минулим тижнем

Минулого тижня з підозрою на захворювання гострими кишковими інфекціями (ГКІ) до медичних закладів Запорізької області звернулися 275 осіб. Рівень захворюваності на 27% вище у порівнянні з минулим тижнем.

Про це виданню «Факти Запоріжжя» повідомили у Запорізькому обласному лабораторному центрі МОЗ України, фахівці якого проводять постійний моніторинг захворюваності.

За інформацією лабораторного центру, показник захворюваності склав 15,9 на 100 тисяч населення, що на 44% нижче максимального рівня.

Загалом по області лабораторно підтверджено 36,6% випадків ГКІ, з них в 34% – ротавірусна інфекція.

Серед причин захворювань: м’ясна продукція – 24,2%, молочна продукція – 20,0%, овочі, фрукти – 17,0%,

У 59% випадках захворювання на ГКІ пов'язані з уживанням продуктів та страв, які готувалися та зберігалися в домашніх умовах; 28% випадків – через придбання продуктів на стихійних ринках, 13% – на узаконених.

Крім цього, 17 жителів області своє захворювання пов’язують з водним фактором передачі, причому всі в місцях організованого купання.

Фахівці рекомендують для запобігання захворюванням на гострі кишкові інфекції, насамперед, дотримуватися правил особистої гігієни, не вживати в їжу неякісні продукти, дотримуватися термінів зберігання продуктів, користуватися тільки якісною питною водою.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі