На Запоріжжі стартував ремонт «древніх» мостів – їх бюджет склав 248 млн грн

На Запоріжжі стартував ремонт «древніх» мостів – їх бюджет склав 248 млн грн

В Україні запрацювала Нацпрограма відновлення мостів, яка розрахована на 5 років, її бюджет становить 28,7 млрд грн.

Після містопаду, який відбувся у Дніпропетровській та Миколаївській областях, голова Міністерства інфраструктури Владислав Криклій заявив, що у перший рік планується оновлення понад 100 шляхопроводів і мостів, не залишилось у стороні й Запорізька область.

Так, 9 червня Служба автомобільних доріг у Запорізькій області оголосила відкриті торги з проведення реконструкції шести мостів на автодорогах області, загальною вартістю понад 248 мільйонів гривень.

 

Після проведених обстежень вказані мости за характером та об’ємом наявних дефектів знаходяться у непрацездатному стані, який не відповідає сучасним вимогам нормативних документів по навантаженню, мають значну кількість дефектних конструкцій, ремонт та посилення яких потребує значних витрат та являється економічно недоцільним.

За проєктом наявні мости, будуть замінені на сучасні металеві гофровані конструкції. Гофротруби з нержавіючої сталі, що активно використовуються при ремонті штучних споруд, стійкіші до агресивного впливу навколишнього середовища і мають високі характеристики міцності, морозостійкості та водонепроникності.

Підрядником буде здійснено:

  • демонтаж застарілого мосту (огородження, бетонних конструкцій);
  • зведення споруди МГК (монтаж збірних елементів МГК, влаштування конструкції під міст, заповнення простору між мостом і МГК бетонним розчином);
  • укріплення лотка та річища, а також насипу над МГК;
  • укладання нового дорожнього одягу;
  • встановлення однобічного оцинкованого металевого огородження;
  • нанесення дорожньої розмітки.

Аукціон за вказаними тендерами відбудеться 25 червня, підрядники повинні закінчити ремонт у 2021 році.

Звісно, час покаже наскільки надійні новітні технології, чи зможуть вони витримати навантаження, яке зруйнувало мости, побудовані у минулому столітті.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі