На Запоріжжі триває «некомпетентна» боротьба з нелегальними АЗС

На Запоріжжі триває «некомпетентна» боротьба з нелегальними АЗС

Боротьба з нелегальними АЗС не дає результатів – причини?

Ми розповідали про те, що у жовтні очільником Запорізької області Віталієм Туринком розпочато боротьбу з незаконною торгівлею нафтопродуктами та скрапленим газом у регіоні.

Так, 18 жовтня підписано відповідне розпорядження, яким створено Штаб, до якого включили представників майже всіх правоохоронних і контрольних органів області.

Попри те, що результати роботи Штабу надаються Віталію Туринку  щоп’ятниці якихось вагомих результатів ця робота не принесла. Цьому є три простих пояснення: по-перше, як ми повідомляли, головним порушником чинного законодавства у сфері обігу нафтопродуктів в області є кум Віталія Туринка — Олег Серовський, який володіє мережею заправок ZOG. По-друге, законодавством заборонені позапланові перевірки підприємств з боку перевірчих органів, для проведення такої перевірки необхідно заява громадян. По-третє, діяльність нелегальних АЗС неможлива без прикриття з боку контролюючих та правоохоронних органів.

Відсутність необхідних знань та навичок, нерозуміння структури та порядку взаємовідносин державних органів різних видів влади призвело до того, що оголошена війна нелегальній торгівлі нафтопродуктами та скрапленим газом на автозаправних станціях не принесла жодних результатів, протягом місяця керівники контролюючих та правоохоронних органів області щотижнево розповідали байки, а коли відмовки закінчились та від них категорично зажадали конкретних результатів, заявили, що перевірки можливі тільки у разі наявності заяв від громадян.

У зв’язку з чим Віталій Туринок на своїй сторінки у Facebook звернувся до громадян з проханням повідомляти інформацію про нелегальні АЗС, скромно промовчавши про результати боротьби, яка триває вже місяць.

Маємо надію, що громадяни візьмуть активну участь та надішлють до Запорізької ОДА багато повідомлень, а результати реагування на них нам повідомить Віталій Туринок під час підбивання підсумків роботи у  2019 році.

Тестом на чесність, який повинен пройти Віталій Туринок буде наявність у списку порушників, яких притягнуто до відповідальності за порушення законодавства у сфері обігу нафтопродуктів, прізвища Олега Серовського та перелік його підприємств.

 

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі