На Запоріжжі триває протистояння між активістами та представниками Василівського лісництва

На Запоріжжі триває протистояння між активістами та представниками Василівського лісництва

Продовжуємо висвітлювати тему незаконної вирубки Василівського лісу. В одному з матеріалів ми розповідали про проблему варварської вирубки дерев на Лисій горі. Відповідно, не забарилась реакція лісників щодо цієї публікації.

Одразу ж до активіста Бориса Мазка  у Фейсбук звернулись представники Василівського лісництва:

«Шановні автори та письменники! Я помічник лісничого Василівського лісництва! У неділю, 3 листопада, мною особисто та майстром лісу виявлена незаконна вирубка дерев.  Пеньки були сфотографовані та виміряні. Трактор та причеп, зображені на фото, був направлений  на місце події щоб забрати залишки дерев! Складений акт огляду місця події, підраховані збитки і направлена заява до поліції. Ви б краще ловили справжніх лісорубів, а не писали різну маячню не знаючи що де і як…»

У відповідь на це Борис Мазко відповів, що після виявлення незаконної вирубки одразу звернувся до керівництва Василівського лісництва. Однак, йому відповіли, що їхнє товариство у вихідні дні не працює. Тож, пан Мазко не забарився з відповіддю до дописувача у Фейсбуці:

 «Шановний помічник лісничого! По обіді 3 листопада, одразу після фотографії трактора, дзвонив з місця події Вашому шефу. Він категорично заперечив можливість роботи його підлеглих у вихідні, тим паче в неділю. Ви б хоч йому повідомили про самовільне складання акту і використання техніки у неробочий час. Чи Ви маєте повноваження все то робити поза його спиною?»

У відповідь помічниця лісничого Василівського лісництва Вікторія Кузьменко заявила, що на Лисій горі є ділянки, відведені під вирубку на поточний рік (сухостій та погорільники) – на це є дозвіл з Києва:

«Якщо ви нічого не розумієте, не треба писати то що вам прийде в голову! А з приводу фотографії автора – там живі дерева, які були виявлені та вивезені у лісництво! Складено акт і заяву у поліцію! У мене все!»

У підсумку, пан Мазко звернувся до лісничого товариства з проханням подати позов на нього, якщо це наклеп. І, можливо, саме ця процедура зрушить справу з місця.

Наразі реакція лісників – повне мовчання. Так, жодної офіційної заяви, жодних фотографій та доказів від керівництва лісництва не простежується. Однак, поки бачимо - емоційну перепалку в соціальній мережі.

І маємо логічне запитання: чому прості мешканці мають «ловити незаконних лісорубів»? Звичайно, потрібно бути відповідальним громадянином і про всі порушення повідомляти – це те, що і зробив пан Мазко. Але як бачимо замість підтримки – осуд. Як у народі кажуть: «на злодію і шапка горить».

Проблема в тому, що у справі захисту лісу ентузіасти часто не мають підтримки окремих працівників лісу, а навпаки, максимальну перешкоду своїй діяльності. І сумним є той факт, що незаконна та варварська вирубка лісу дуже часто здійснюється або самими лісничими, або з їх згоди. Звичайно, є порядні лісничі, для яких захист лісових насаджень є справою життя, але таких людей одиниці. Продовжуємо слідкувати за цим інцидентом.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі