На Запоріжжі зафіксовано кричущий факт: розорення земель природно-заповідного фонду

Наразі, працівниками НПП «Приазовський» здійснюється підрахунок збитків, завданих державі внаслідок варварських дій порушників та готується відповідне звернення до правоохоронних органів.

У Приазовському районі Запорізької області працівниками державної природоохоронної служби Національного природного парку «Приазовський» під час патрулювання території виявлено непоодинокі кричущі факти грубого порушення природоохоронного законодавства.

Так, 2 вересня при проведенні планової перевірки НПП «Приазовський», на території урочища Тубульський лиман був встановлений факт розорення земель.

Зокрема, невідомі особи розорали близько 40 га земель природно-заповідного фонду на трьох земельних ділянках, що розташовані поблизу с. Шевченко, с.Білоріченське, с.Новокостянтинівка.

Наразі, працівниками НПП «Приазовський» здійснюється підрахунок збитків, завданих державі внаслідок варварських дій порушників та готується відповідне звернення до правоохоронних органів.

Нагадаємо, велика частина родючих сільськогосподарських угідь вже використовується, і нам добре відомі екологічні наслідки від перетворення в нові угіддя залишків лісів, лугів і болот з усіма ареалами проживання в них. Основна частина решти земель менш продуктивна та більш вразлива. Згідно з однією з оцінок глобальної ерозії ґрунтів, орний шар зникає зі швидкістю, що перевищує швидкість відновлення від 16 до 300 разів, в залежності від регіону.

Інститут світових ресурсів, 1998.

Довідка

Приазовський національний природний парк створений на підставі  Указу Президента України №154/2010 від 10.02.2010 р. За площею, Приазовський НПП посідає друге місце серед національних парків в Україні.

Парк розташований в степовій зоні України, основну цінність його території становлять природні комплекси приазовських лиманів (Молочний, Утлюцький) і кіс (Федотова, Бердянська, Степановська). Унікальність території обумовлена його приморським розташуванням і наявністю збережених тут до теперішнього часу степових, аквальних і екотонних біоценозів, рідкісних і зникаючих видів рослин і тварин.

 У зв'язку з цим особливо цінними тут є ділянки з максимальною біологічною різноманітністю. Ландшафтна своєрідність території парку і пов'язана з ним особливість фауни обумовлені приморським розташуванням і динамікою морської берегової смуги.

 

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі