На Запоріжжі хочуть заборонити використання поліетиленових пакетів для збереження довкілля

На Запоріжжі хочуть заборонити використання поліетиленових пакетів для збереження довкілля

У Запоріжжі створили петицію про сувору заборону продажу й використання громадянами і торгівельними мережами поліетиленових пакетів (пластикових мішків, пакетів або торбинок), окрім тих, що виготовлені з екологічно чистих матеріалів.

Ініціатор петиції наголосила на необхідності введення адміністративної відповідальності за порушення заборони у вигляді штрафу. З текстом звернення можна ознайомитися тут.

Звернення було зареєстроване на сайті ГО "СПРАВЖНІ ДІЇ". Ініціатор та автор петиції, співголова організації Валерія Салтан наголошує, що ситуація, яка склалася в Україні у сфері поводження з поліетиленовими пакетами є критичною:

"Враховуючи обсяг щоденних продажів роздрібної мережі товарів народного вжитку, рівень забруднення навколишнього природного середовища поліетиленовими пакетами в забезпечення виключно маркетингових цілей суб’єктів господарської діяльності сягає національних та світових масштабів".

Автор звернення пропонує внести корективи до нормативних актів, де йдеться про особливості роздрібної торгівлі в Україні. Адже в жодному із зазначених документів, на думку Валерії, питання про поводження з пластиковими пакетами під час роздрібної торгівлі не врегульоване.

Власне, йдеться про:

1) Наказ Міністерства економіки України № 104 від 19.04.2007 року, зареєстрований в Міністерстві юстиції України за № 1257/14524 від 08.11.2007 року «Про затвердження Правил роздрібної торгівлі непродовольчими товарами»;

2) Наказ Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України № 185 від 11.07.2003 року, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 23 липня 2003 року за № N 628/7949 «Про затвердження Правил роздрібної торгівлі продовольчими товарами».

Нагадаємо, з 1 січня 2019 року в Молдові набувають чинності поправки до Закону про внутрішню торгівлю, відповідно до яких у роздрібній торгівлі буде заборонено використання одноразових поліетиленових пакетів. Згідно із законодавчими змінами, першими з магазинів зникнуть пакети, товщина яких становить більше ніж 50 мікрон. З початку 2020 року з роздрібної торгівлі будуть вилучені найшкідливіші, на думку фахівців, пакети у 15 мікрон.

У 2021 році в Молдові буде повністю заборонено використання будь-яких видів пластикових пакетів, за винятком пакетів, вироблених з екологічно чистих матеріалів, які використовуються для пакування товарів в заводських умовах. Планується також поетапний перехід на паперові пакети.

Наразі на кожного жителя Молдови в рік припадає по 140 пластикових пакетів. Щорічно в республіці використовуються до 140 мільйонів такої «упаковки».


Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі.


Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі