На запорізькій Хортиці острів’ яни б’ють тривогу: безхатченко-ЦІМЕТ чекає на допомогу

На запорізькій Хортиці острів’ яни б’ють тривогу: безхатченко-ЦІМЕТ чекає на допомогу

Мешканці Вознесенівського району міста Запоріжжі б’ють тривогу. Так, в серці України на острові Хортиця руйнується колись потужний Центральний інститут механізації та електрифікації тваринництва.

15 березня 1941 року – офіційна дата відкриття будівлі. ЦІМЕТ пережив війну, проте дух Незалежності пізнати не вдалося.

Місцеві мешканці власними силами намагаються навести лад на прилеглій ділянці. За їх словами  глибокий занепад на історичній локації пов’язаний з безгосподарністю та беззаконням.

«Процес занепаду був спланований. Ми не проти, якщо тут зявиться новий власник, але прохання: наведіть порядок», - коментує Юлія Рощукіна.

Згідно з постановою Кабміну про Національний заповідник Хортиця, Українська академія аграрних наук мала ще кілька років тому передати цю споруду Національному історико-культурному заповіднику «Хортиця».

Однак, корпус так і не передали в руки заповідника.

Дуже часто це місце порівнюють з Прип’ятю. Час тут зупинився в 2007 році - так само, як зупинився він в чорнобильській зоні в 1986 році.

У деяких кабінетах - майже порожньо, а в деяких - повний хаос. Майже скрізь висять календарі, на підлозі лежать листівки з поздоровленнями, адресованими, мабуть, співробітникам інституту. Тут на стіні висить і карта Запоріжжя. На вікнах вибите скло, яке нагадує шибеницю.  Атмосфера в будинку - як після бомбардування. Подейкують, що тут оселився безхатченко. Будівлю розграбували. Більше того, через те, що вандали розібрали опорні конструкції, звалилася покрівля корпусу.

Остров'яни, вже майже, змирились із занепадом культурної спадщини. Їх наразі хвилює інше - життя дітей, котрі часто влаштовують на цьому місці екскурсії.

 «Хто візьметься за консервацію та охорону будівлі? Хто відповість за втрату культурної спадщини?», - ставлять собі це питання мешканці острову.

Наразі, ніяких вісток від місцевої влади та керівництва заповіднику. Тож, залишається тільки сподіватись, що невдовзі будинок-примара отримає логічне завершення. Будемо слідкувати й надалі за розвитком подій цієї історії.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі