На запорізькому курорті буде базуватися новий дивізіон ВМС

На запорізькому курорті буде базуватися новий дивізіон ВМС

У Військово-морських силах ЗСУ створили новий дивізіон надводних сил, який буде базуватися в Азовському морі, а саме у портах Бердянська і Маріуполя. Передає "Інтерфакс-Україна".

В ході урочистостей з нагоди найменування чергового малого броньованого артилерійського катера (МБАК) для ВМС в Одесі, командувач Військово - морськими силами України Ігор Воронченко повідомив, що пунктами базування нового дивізіону стали порти Бердянська та Маріуполя.

За його словами, до формування дивізіону надводні сили діяли у складі тактичної групи "Тритон", яка була сформована з перекиданням двох МБА, переходом в Азовське море пошуково-рятувального судна "Донбас" і морського буксира "Корець".

Також в тактичну групу повинні були увійти два МБАК "Бердянськ" і "Нікополь", а також рейдовий буксир "Яни Капу", які були захоплені Росією разом з екіпажами 25 листопада 2018 року і повернуті 20 листопада поточного року  у недієздатному стані.

Загалом стратегія ВМС ЗСУ-2035 передбачає поповнення українського флоту, в тому числі, близько 20 од. МБАК класу "Гюрза-М", який відповідає європейським і НАТОвським стандартам.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі